Įvairūs

Seimo nario Algio Strelčiūno pranešimas: „Siūloma, kad seniūnijų steigimas būtų privalomas“

2020 m. gegužės 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Seimo narys Algis Strelčiūnas kartu su kolegomis registravo Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma, kad seniūnijų steigimas būtų privalomas.

„Šiuo metu Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatyta, kad savivaldybėje gali būti steigiamos seniūnijos, t. y. seniūnijų steigimas neprivalomas. Kai kuriose savivaldybėse nėra įsteigta nė vienos seniūnijos, kai kuriose savivaldybėse – įsteigtos tik kelios seniūnijos. Toks teisinis reguliavimas sudaro prielaidas net tos pačios savivaldybės gyventojams turėti nelygias galimybes spręsti vietos reikalus arčiausiai jų esančiame padalinyje. Gyventojai, kurių gyvenamojoje teritorijoje nėra seniūnijos, yra priversti vykti į savivaldybės administracijos atitinkamą padalinį ir ten spręsti savo problemas. Kartais atstumas nuo gyvenamosios vietovės iki savivaldybės administracijos pastato yra didelis, o susisiekimas – komplikuotas. Taip pat savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, atliekantis ir kitas funkcijas, dažnai nežino specifinių tos gyvenamosios vietovės ypatumų ir galimų problemų. Nesant seniūnijai gyventojai negali patogiai pasinaudoti  ir svarbiomis paslaugomis, pavyzdžiui, seniūnas neatlygintinai atlieka seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams notarinius veiksmus ir neatlygintinai tvirtina oficialiesiems testamentams prilyginamus testamentus“, – teigė A. Strelčiūnas.

Savivaldybei būtų suteikiama teisė apsispręsti dėl seniūnijos formos. Seniūnija gali būti savivaldybės administracijos filialas arba biudžetinė įstaiga. Siūlomi pakeitimai padidintų gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia ir suteiktų galimybes visų savivaldybių gyventojams iškilusius klausimus spręsti tiesiogiai bendraujant su seniūnu, kuris geriausiai žino tos konkrečios vietovės problemas ir gali operatyviai reaguoti ir priimti sprendimą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija