Įvairūs

Seimo narės Ingridos Šimonytės pranešimas: parlamentarė reikalauja paaiškinimų dėl draudimų medikams dirbti keliose įstaigose

2020 m. gegužės 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovė Ingrida Šimonytė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovą Aurelijų Verygą, prašydama visuomenei ir medikų bendruomenei oficialiai išaiškinti, ar nuo gegužės 18 d., karantino laikotarpiu, medikams draudžiama dirbti daugiau nei vienoje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Visuomenėje kilus pasipiktinimui, A. Veryga Seimo salėje ketvirtadienį pareiškė, kad tokį draudimą numatantis jo įsakymas esą yra tik rekomendacinio pobūdžio.

„Ministro įsakymas yra privalomas medikams. Tad žodiniai pasakymai, kad tai neva tik rekomendacija, nemažina sumaišties nei medikų bendruomenėje, nei tarp pacientų. Sprendimas įsigalioja jau gegužės 18 d., todėl skubiai būtinas teisinis aiškumas be jokių dviprasmybių. Ministras šį išaiškinimą privalo patvirtinti raštu ir skelbti viešai. Kalbame apie šimtų tūkstančių pacientų, kuriuos paliečia šis sprendimas tiesiogiai, sveikatą. Ypač nuo tokio draudimo nukentėtų rajonų, priklausančių nuo atvykstančių gydytojų, žmonės“, –  sakė Seimo narė I. Šimonytė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija