Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Rasos Petrauskienės ir Agnės Bilotaitės pranešimas: „Dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos ir viešinimo priemonių“

2020 m. gegužės 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasa Petrauskienė ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydamos pateikti išsamią informaciją apie tai, kaip šiuo metu organizuojamos sveikatos priežiūros paslaugos šalies gydymo įstaigose.

Parlamentarių teigimu, žmonės skundžiasi, kad negauna jiems priklausančių paslaugų, nesulaukia specialistų konsultacijų ir operacijų.

„Dėl daugiau kaip du mėnesius nevykusių planinių konsultacijų ir operacijų žmonėms paūmėjo lėtiniai susirgimai, jie kenčia fizinius skausmus, o nesulaukdami pagalbos, dar patiria ir psichologinių problemų. Nors paslaugų teikimas atnaujintas, pagal ministro įsakymą įstaigos gali teikti tik pusę tų paslaugų apimčių, kurios buvo iki pandemijos. Nepaisant to, ministerija privalo nustatyti aiškią tvarką ir užtikrinti, kad gyventojai gautų jiems reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas. Dabar panašu, kad viskas palikta savieigai“, – teigia R. Petrauskienė.

Seimo narės prašo Sveikatos apsaugos ministerijos pateikti informaciją, kaip šiuo metu sprendžiami klausimai dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo tvarkos optimizavimo karantino metu, taip pat dėl nuotolinių konsultacijų.

Parlamentarė A. Bilotaitė atkreipia dėmesį į tai, kad pacientams trūksta aiškios informacijos apie tai, kokias paslaugas ir kada jie gali gauti.

„Dėl koronaviruso pandemijos buvo daug sąmyšio ir nežinios. Švelnindama karantino sąlygas Vyriausybė kartu su ministerija turėtų nepamiršti laiku ir tinkamai informuoti gyventojus apie pokyčius sveikatos priežiūros sistemoje. Savivaldybės taip pat turėtų pasirūpinti, kad joms pavaldžių įstaigų pacientai nebūtų palikti nežinioje“, – sako A. Bilotaitė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija