Įvairūs

Seimo nario Algimanto Salamakino pranešimas: parlamentaras nusivylęs šiuo Seimu: „Karbauskis su Širinskiene kišasi į teismų darbą, o, valdančiųjų žodžiais, jiems „viskas jerunda“

2020 m. liepos 1 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narys socialdemokratas Algimantas Salamakinas, sulaukęs Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo nepradėti tyrimo po jo pateikto kreipimosi dėl „valstiečių“ Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės elgesio, sako, kad iš šio Seimo valdančiųjų, taip pat ir iš Etikos ir procedūrų komisijos, neverta ir tikėtis adekvačių spendimų. Šio Seimo darbu A. Salamakinas nusivylęs.

„Kreipiausi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, nes kažkur reikia kreiptis. Negaliu tylėti, kai politikai kišasi į teismų darbą. Kad Seimo etikos komisija nepradės tyrimo, galima buvo tikėtis. Aš manau, kad šios kadencijos Seimo Etikos ir procedūrų komisija dirba neteisėtai. Jeigu žiūrėtume Seimo statuto, ji atstovaujama ne pagal Seimo sudėtį. Tad ar galima tikėtis normalių sprendimų iš abejotinai sudarytos komisijos Seime, kurios valdančioji dauguma dirba pagal principą, kaip patys sakė – „viskas jerunda“. Tad ir valdančiųjų, ir komisijos sprendimai tokie pat“, – sako ankstesniuose Seimuose Etikos ir procedūrų komisijai vadovavęs A. Salamakinas.

Kreipimesi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją parlamentaras teigia, kad politikai viešai vertindami Konstitucinio Teismo pirmininką priimant šališkus ar kažkam naudingus sprendimus, nepateikdami įrodymų ar argumentų, klaidina visuomenę ir pažeidžia Konstitucinio Teismo teisėjų nepriklausomumą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija