Kaciu tualetai
Įvairūs

Kačių tualetai: patarimai, padėsiantys pasirinkti tinkamiausią katės kraiko dėžutę

Ką tik įsigijote savo pirmąją katę? Ėmėte svarstyti, kokie katės priežiūros reikmenys būtų svarbiausi? Tuomet neabejotinai kuo greičiau turėtumėte kibti į naujo katės tualeto paieškas! Kadangi kačių tualetai būna labai skirtingų dydžių ir formų, reikėtų skirti daugiau dėmesio ir pasirinkti tokį kačių tualetą, kuris geriausiai atitiktų jūsų katės poreikius.

Kiek kačių tualetų turėtų būti jūsų namuose

Paprastai renkantis kačių tualetą (arba kraiko dėžutę) savo katei tenka įsigyti ne vieną kačių tualetą. Neišbandžius skirtingų kačių tualetų nėra galimybės išsiaiškinti, kas labiausiai tiktų jūsų katei. Vienai katei gali labiau patikti atviras kačių tualetas, o kita katė pirmenybę gali skirti uždariems kačių tualetams. Tačiau ne ką mažiau svarbu, kad jūs stebėtumėte, kuriose namų vietose jūsų katė mieliau naudojasi savo kraiko dėžute. Tokiu būdu jūs galėsite nustatyti ir kiek kačių tualetų reikėtų jūsų katei.

Paprastai rekomenduojama vadovautis viena paprasta taisykle – jei turite vieną katę, jūsų namuose turėtų būti du kačių tualetai, o jei auginate dvi kates, reikėtų įsigyti keturis kačių tualetus.

Kačių tualeto dydis

Ieškant tinkamiausio kačių tualeto savo katei, būtina atsižvelgti ir į jo dydį. Kraiko dėžutė turėtų būti pakankamai didelė, kad jūsų katė patogiai joje tilptų ir jai netrūktų vietos judėti. Jei katei bus patogu naudotis savo tualetu, ji jaus daug didesnį komfortą ir išvengs papildomo streso. Taigi, katės tualeto ilgis turėtų būti ne mažesnis nei jūsų katės ilgis, o plotis – bent du kartus didesnis nei katės.

Katės naudojimosi tualetu įpročiai

Svarbu pasirinkti katės tualetą, kuris geriausiai atitiktų jūsų augintinio įpročius. Pavyzdžiui, kai kurios katės yra pratusios prieš ir (arba) po to, kai nueina į tualetą, ilgai kapstyti kačių kraiką. Tokiais atvejais rekomenduojama pasirinkti kačių tualetą, kuris būtų aukštesniais šonais, nes taip bus išvengta kraiko iškapstymo aplink katės tualetą. Taip pat galėtų puikiai tikti ir uždari kačių tualetai su filtrais, kurie padeda išvengti kraiko iškapstymo ir kartu eliminuoja nemalonius kvapus.

Tačiau kai kurioms katėms labiau patinka atviri kačių tualetai, kuriuos šeimininkams yra lengviau perkelti į kitą vietą ir kurie paprasčiau telpa siauresnėse erdvėse, užtikrinant, kad katė saugiau jaustųsi ir galėtų naudotis savo tualetu toje vietoje, kurioje ji jaučiasi jaukiausiai. Tuo tarpu, jei jūsų katė yra vyresnio amžiaus ar turi judėjimo sutrikimų, reikėtų pagalvoti apie kačių tualetą, į kurį katė galėtų lengvai įlipti, todėl jei nuspręsite rinktis uždarą kačių tualetą su filtru, įėjimo anga turėtų būti lengvai pasiekiama.

Pasirinkite jūsų katei geriausiai tinkantį kraiką

Kartais katės tualetu katė nenori naudotis ne dėl paties tualeto, tačiau dėl jame esančio kraiko. Kiekviena katė turi skirtingus poreikius ir mėgsta skirtingos rūšies kraiką. Jei jūsų katė nenoriai naudojasi savo kraiko dėžute, visų pirma būtų naudinga išbandyti naujos rūšies kraiką, nes gali paaiškėti, jog katė nemėgsta ne savo tualeto, o jame esančio kačių kraiko.

Pabaigai

Sprendžiant, kokį kačių tualetą vertėtų pasirinkti savo katei, svarbiausia išsiaiškinti, ką mėgsta jūsų katė ir atsižvelgti į jos pagrindinius poreikius. Tam gali prireikti įsigyti daugiau nei vieną skirtingos rūšies kačių tualetą, kol galiausiai atrasite tinkamiausią modelį, kuris tiks jūsų katei. Bandymu metu galite rinktis ir pigesnes alternatyvas, o tuomet, kai žinosite, kokios rūšies kačių tualetams pirmenybę teikia jūsų katė, galėsite investuoti į aukštesnės kokybės katės tualetą, kuris bus erdvus ir patogus.