Įvairūs

Seimo narės Aušrinės Armonaitės pranešimas: parlamentarė registravo pataisą, leisiančią Seimui posėdžiauti nuotoliniu būdu

2020 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė registravo Seimo statuto pakeitimus, atveriančius galimybę organizuoti Seimo plenarinius posėdžius nuotoliniu būdu elektroninių ryšių priemonėmis. Iki šiol nuotoliniu būdu posėdžiavo tik Seimo komitetai ir komisijos.

Anot A. Armonaitės, esant ekstremaliajai situacijai būtina užtikrinti nepertraukiamą parlamento veiklą priimant visuomenės ir valstybės interesams užtikrinti reikalingus teisės aktus.

„Prašome žmonių likti namuose, saviizoliuotis, todėl ir patys savo pavyzdžiu turime praktikuoti nuotolinį darbą. Be to, gali nutikti taip, kad nustačius virusą vienam ar keliems Seimo nariams turės karantinuotis absoliuti dauguma Seimo narių, sustos Seimo darbas, o parlamento veikla negali būti pertraukta jokiomis aplinkybėmis“, – teigė A. Armonaitė.

„Šiuo metu turimi tiek Seimo, tiek valstybės elektroninių ryšių pajėgumai leidžia sklandžiai suorganizuoti ne tik 141 asmens posėdžius, identifikavimą ir sprendimų priėmimą, bet ir kur kas didesnių grupių susitikimus. Taigi elektroninių plenarinių posėdžių organizavimas yra politinės valios, o ne techninio įgyvendinimo klausimas“, – pridūrė ji.

Pataisa numato, kad elektroniniu būdu Seimo nariams dalyvaujant ir balsuojant posėdyje, turi būti užtikrintas Seimo nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas, taip pat daromas garso įrašas ir posėdis transliuojamas Seimo interneto svetainėje.

A. Armonaitės teigimu, elektroninėje erdvėje vykstantys plenariniai posėdžiai nebūtų naujas fenomenas ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Vilniaus miesto savivaldybės taryba šios savaitės trečiadienį jau posėdžiavo ir sprendimus priėmė elektroniniu būdu, tarybos narių tapatybę, registraciją ir balsavimą registravusi elektroninių valdžios vartų pagalba. Ties elektroninių parlamento plenarinių posėdžių įgyvendinimu jau dirba Estijos ir Latvijos parlamentai.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija