Įvairūs

Seimo narės Agnės Bilotaitės pranešimas: „Ministras Jaroslavas Narkevičius sąmoningai siekia nutraukti tyrimą dėl Klaipėdos uosto vadovo konkurso skaidrumo“

2020 m. birželio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė teigia, kad susisiekimo ministras pademonstravo akivaizdžią nepagarbą Seimo Antikorupcijos komisijai, pradėjusiai tyrimą dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovo konkurso skaidrumo.

Šiandien komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama atlikti tyrimą, nes iki šiol negavo su konkurso vykdymu susijusios informacijos iš Susisiekimo ministerijos: neįvardijo minėto konkurso atrankos komisijos visų narių ir dokumentų, pagrindžiančių jų tinkamą kvalifikaciją, profesinę patirtį, konkurso dalyvių duomenų, taip pat posėdžių garso įrašų ir protokolų. Komisijos posėdyje ministras Jaroslavas Narkevičius teigė, kad pateikti visos prašomos informacijos negali dėl asmens duomenų apsaugos reikalavimų.

Parlamentarė A. Bilotaitė ministro J. Narkevičiaus veiksmus vadina nepagarbiais Antikorupcijos komisijos atžvilgiu, ji įsitikinusi, kad ministras sąmoningai siekia nuslėpti Algio Latako sėkmės konkurse aplinkybes. „Ministras dar balandžio mėnesį buvo kviečiamas į komisijos posėdį pateikti atsakymus dėl konkurso. Jeigu būtume juos išgirdę, tyrimo galbūt apskritai nebūtų buvę. Tačiau, užuot parodęs geranoriškumą ir bendradarbiavęs, ministras ignoravo posėdžius, nesutiko pateikti atsakymų raštu prisidengdamas asmens duomenų apsauga. Panašu į tai, kad A. Latako kandidatūrą paskutiniame konkurso etape pateikė pats ministras. Laimėtojas greičiausiai buvo žinomas iš anksto, o visa atrankos procedūra surengta tik dėl akių“, – sako A. Bilotaitė.

Tyrimą Antikorupcijos komisija pradėjo gavusi komisijos narės A. Bilotaitės kreipimąsi. Parlamentarė suabejojo Klaipėdos uosto vadovo konkurso skaidrumu, kai paaiškėjo, kad atranką laimėjo buvęs koncerno „Achemos grupė“ valdomos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Klasco“ gamybos direktorius A. Latakas, pernai su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu kandidatavęs į Klaipėdos miesto tarybą. LVŽS kandidatų rėmėjų sąraše buvo ir Klaipėdos uoste veikiančios verslo įmonės.

A. Bilotaitės manymu, A. Latakas neturėjo būti skiriamas Klaipėdos uosto vadovu dėl egzistuojančios grėsmės kilti interesų konfliktui. Tačiau faktas, kad jis jau paskirtas nelaukus tyrimo dėl konkurso skaidrumo pabaigos, anot Seimo narės, nereiškia, kad ši istorija bus pamiršta.

„Dėl savo sąsajų su uosto bendrovėmis ir valdančiaisiais A. Latakui teks nusišalinti nuo daugybės sprendimų, susijusių su uosto naudotojais. Dėl interesų konflikto postą prarado buvęs Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus, o dabar turėsime analogišką situaciją su A. Lataku. Tikiuosi, kad Generalinė prokuratūra apgins viešąjį interesą ir padės atsakyti į visus klausimus, kuriuos iškėlėme dėl šio paskyrimo“, – sako A. Bilotaitė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija