„Gyventojų laimė tampa architektūros tikslu – tokia svarbiausia tendencija naujų gyvenamųjų būstų rinkoje šiandien”, – sako projektavimo įmonės „Postforma” vadovas, architektas Tomas Kučinskas.
Vienas iš šios tendencijos įgyvendinimo pavyzdžių yra „Paparčio žiedo” projektas Kaune, Dainavos mikrorajone, kuriame jau galite išsirinkti 2, 3 ar 4 kambarių butus. „Per net 8 mėnesius trukusį projektavimo laikotarpį buvome dėmesingi daugeliui svarbių detalių. Suderinome, rodos, tokius priešingus dalykus, kaip daugiau asmeninės erdvės ir galimybė megzti ryšius su kaimynais”, – pabrėžia Tomas.
Ilgus metus Lietuvos daugiabučių namų architektūroje dominavo nuo okupacijos laikų užsilikęs funkcionalumas, tačiau vis daugiau naujų projektų siekia ne tik atitikti techninius reikalavimus, bet ir kurti estetiškai patrauklią bei bendruomeniškumą skatinančią aplinką.
Taigi, Lietuvoje projektuojant naujus nekilnojamojo turto objektus, vis didesnis dėmesys skiriamas gyventojų gerovei, o ne vien gyvenamojo ploto dydžiui. Ši tendencija atspindi besikeičiančius visuomenės poreikius ir prioritetus, orientuotus į gyvenimo kokybės gerinimą. Lietuvos banko metinėje nekilnojamojo turto konferencijoje buvo aptariamos būsto prieinamumo ir ilgalaikės būsto politikos kryptys – tai rodo, jog šie aspektai yra aktualūs ir svarbūs tiek rinkos dalyviams, tiek politikos formuotojams.
„Paparčio žiedas” išsiskiria unikaliu dizaino sprendimu: sienos vingiuoja ratu sudarydamos žiedo formos kompleksą, tai suteikia pastatams gyvumo ir išskirtinumo. Svarbu tai, kad didelė dalis butų nesujungti su kaimynų butų sienomis, tai itin svarbu privatumą laikantiems naująja prabanga. Juk ne veltui sakoma, kad „sienos turi ausis”.
Ryški geltona spalva fasade simbolizuoja laimę ir gyvybingumą ir gyventojams kasdien suteikia bent jau priežastį nusišypsoti. Be to, dideli vitrininiai langai suteikia daug natūralios šviesos kambariuose, tai taip pat prisideda prie emocinės gerovės.
Žiedinės kompozicijos kompleksas su balkonais-nišomis suteikia privatumo kiekvienam butui ir bendruomeniškumo galimybę. Didžioji dalis butų turi privačias terasas – dalis jų lauke ar ant stogo.
Kita itin svarbi naujų daugiabučių projektavimo tendencija, pasak Tomo, yra tai, kad bendruomeniškumo erdvės tampa standartiniu elementu, skatinančiu kaimynystės ryšius. Nors specifinių tyrimų šia tema trūksta, praktikoje pastebima, kad tokios erdvės padeda formuoti aktyvias ir darnias bendruomenes.
Pavyzdžiui, vidinėje „Paparčio žiedo” projekto dalyje yra ramus vidinis kiemas su įrengtomis vaikų žaidimo aikštelėmis, pasodintais medžiais, įrengtais takeliais, suoliukais, kur vaikai galės ramiai ir saugiai žaisti, o senoliai džiaugtis gamta ir grynu oru. Vidinis kiemas paliktas tik gyventojų laisvalaikiui, nes automobilių parkavimas suplanuotas pastatų išorėje. Teritorija aptverta, saugi, o jos tvarką užtikrins vaizdo stebėjimo kameros.
Vidinis kiemas gali suburti kaimynų bendruomenę įvairioms šventėms: nuo Kalėdų eglės puošimo iki asmeninių švenčių!
„Sakoma, kad artimas kaimynas gyvenime yra daug svarbiau nei tolima giminė, todėl „Paparčio žiede” sukūrėme erdves, kur kaimynai galėtų susipažinti, bendrauti, kurti savas tradicijas – juk žmogus yra bendraujanti būtybė ir kitų žmonių artumas kuria laimės jausmą,” – sako projekto statytojo UAB „Kaminta” generalinio direktoriaus pavaduotoja Jurgita Kaminskaitė–Gaigalienė.
Kontaktai žiniasklaidai:
+370 688 00 857
info@postforma.lt
https://postforma.lt/
Pranešimą paskelbė: Ugnė Zalogienė, IC Baltic, UAB