Įvairūs

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai kreipėsi į Eweliną Dobrowolską paaiškinimų dėl pusiaukelės namų nuteistiesiems“

2023 m. lapkričio 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija raštu kreipėsi į teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską prašydama paaiškinimų dėl didelį neigiamą rezonansą sukėlusių Lietuvos kalėjimų tarnybos planų Kauno rajone steigti vadinamuosius pusiaukelės namus, kurie užsiimtų nuteistųjų integracija į visuomenę.

„Susipažinę su žiniasklaidoje paviešintais Lietuvos kalėjimų tarnybos planais Kauno r. Domeikavos seniūnijos Šakių kaime steigti vadinamuosius pusiaukelės namus, prašome paaiškinti, kokiais argumentais ir kriterijais vadovaujantis buvo pasirinkta vieta šiai įstaigai, kada ir kaip apie projekto įgyvendinimą buvo informuota Kauno r. savivaldybė ir Domeikavos seniūnija, kada ir kaip buvo tartasi su vietos bendruomene dėl tokios įstaigos įkūrimo kaimynystėje“, – sako Seimo LSDP frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Parlamentarė ragina ministeriją ir Kalėjimų tarnybą nedelsiant pradėti dialogą su Domeikavos seniūnijos gyventojais, kurie išreiškė nerimą dėl planų jų kaimynystėje steigti „atviro tipo kalėjimą“ (pusiaukelės namus) ir Kauno regiono probacijos tarnybą.

Vietos gyventojus papiktino tai, kad apie Kalėjimų tarnybos planus steigti pusiaukelės namus jie sužinojo atsitiktinai, aptikę informaciją internetinėje erdvėje, jau tarnybai įsigijus pastatą.

„Panašu, kad, kaip jau įprasta šiai arogancija pasižyminčiai Vyriausybei, ir vėl nebuvo konsultuojamasi su vietos bendruomene, informacija nebuvo komunikuojama. Apie projektą nežinojo net Domeikavos seniūnija“, – piktinasi O. Leiputė.

Protestuojančių gyventojų nuomone, toks valdininkų elgesys kertasi su Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų naudojimo taisyklėmis. Jie taip pat kaltina Lietuvos kalėjimų tarnybą meluojant, mat ši teigia, esą į pusiaukelės namus negali būti perkeliami asmenys, teisti už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus. Šiam teiginiui prieštarauja žiniasklaidos paviešinta informacija.

Gyventojams neramu dėl bendruomenės saugumo, mat įstaigas planuojama steigti arti mokyklos ir vaikų darželių – vietoje, kur gyvena jaunos šeimos.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija