Įvairūs

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Seime – socialdemokrato Liudo Jonaičio iniciatyva dvigubai didinti laidojimo pašalpą“

2024 m. birželio 4 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo narys Liudas Jonaitis parlamente užregistravo Paramos mirties atveju įstatymo pataisas: socialdemokratas siūlo padidinti laidojimo pašalpą nuo 440 iki 880 eurų.

„Per 10 metų, t. y. nuo 2011 m. iki 2024 m., laidojimo pašalpa tik vos vos padidėjo dėl indeksavimo ir dabar yra 440 eurų.

Tuo tarpu realios laidotuvių išlaidos, kaip ir visos kainos Lietuvoje, tik augo ir šiuo metu vidutiniškai sudaro apie 1700–2000 eurų, jeigu kalbame apie pagarbų atsisveikinimą su mirusiuoju. Dėl laidojimo išlaidų šeimos materialinė padėtis neretai smarkiai pablogėja“, – komentuoja pataisų autorius L. Jonaitis.

Jis nurodo Lenkijos pavyzdį: šioje šalyje laidojimo pašalpa siekia apie 928 eurus, o nuo liepos didės iki 1628 eurų.

Parlamentaras pažymi, kad mūsų šalyje, mirus pensinio amžiaus asmeniui, dar išmokamos 2 mirusio asmens pensijos ir tikslinė kompensacija, jei buvo nustatyti specialieji poreikiai.

„Tačiau iš šių lėšų juk tenka apmokėti ir likusius mirusiojo įsipareigojimus: komunalinius ir kitus mokesčius, rinkliavas ir kt.“, – pažymi socialdemokratas.

Siūloma keisti Lietuvos Respublikos Paramos mirties atveju įstatymo 6 straipsnį.

Kartu su L. Jonaičiu Paramos mirties atveju įstatymo pataisas teikia socialdemokratai Tomas Bičiūnas, Rasa Budbergytė, Linas Jonauskas, Vigilijus Jukna, Vidmantas Kanopa, Orinta Leiputė, Gintautas Paluckas, Eugenijus Sabutis, Algirdas Sysas, Matas Skamarakas, Dovilė Šakalienė, Kęstutis Vilkauskas, taip pat kitų Seimo frakcijų atstovai.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija