Įvairūs

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Po buvusio VST vado R. Pociaus teiginių Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia ministrę A. Bilotaitę pokalbio ir kreipsis į Generalinę prokuratūrą“

2022 m. spalio 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai, reaguodami į pirmadienį pasirodžiusią naujienų portalo Delfi.lt publikaciją, kurioje buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius atskleidžia informaciją, kaip buvo organizuojamas riaušių prie Seimo malšinimas ir kokį spaudimą po to patyrė iš vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, teigia, kad ši ministrė turi nedelsdama atsakyti į klausimus ir prisiimti atsakomybę.

„Tai, ką pasakė R. Pocius dėl rugpjūčio mėnesį kilusių riaušių prie Seimo malšinimo, yra skandalinga informacija, parodanti Vidaus reikalų ministerijos vadovybės absurdišką nekompetenciją. Pagal išsakytus teiginius, matome, kad riaušės Seime buvo malšinamos be jokio plano ir be teisinio pagrindo. O po jų lydėjo dar ir ministrės A. Bilotaitės mobingas, grasinimai buvusiam VST vadui. Visa tai yra ne tik galimai darbo pažeidimas, bet balansuoja labai arti nusikaltimo“, – sako Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Publikacijoje R. Pocius nurodė, kad riaušių vakarą jam „22 val. 30 min. paskambino ministrė A. Bilotaitė ir tepasakė tiek, kad reikia važiuoti prie Seimo – pasakė ir padėjo ragelį. Kas, kokia situacija, ką mums daryti, ar man pačiam važiuoti? Buvo visiškai neaiški situacija“.

Po šių riaušių, anot R. Pociaus, tolimesnis jo darbas tarnyboje tapo nebeįmanomas, kadangi ministrė A. Bilotaitė daugybę kartų reikalavo atsistatydinti iš pareigų, vykdė nuolatinius tikrinimus, ar tarnybos vadovas yra darbo vietoje.

„Ji išsikviesdavo mane į pokalbius – negalėjau įsinešti jokių telefonų, jokių aparatų, turėdavau prasegti marškinius – parodyti, kad be laidų esu. Tokią nepagarbą ir žeminimą man rodė nuo praėjusių metų rugpjūčio“, – publikacijoje cituojamas R. Pocius.

Atsižvelgiant į tai, Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ rengia kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų ištirta, ar ministrė A. Bilotaitė, taip pat minėtoje publikacijoje nurodomi vidaus reikalų viceministras Kęstutis Lančinskas ir buvęs Vilniaus apskr. VPK viršininkas Saulius Gagas tinkamai vykdė savo pareigas riaušių metu, ir ar ministrė A. Bilotaitė naudojo mobingą R. Pociaus atžvilgiu.

Parlamentarai jau šį ketvirtadienį, spalio 27 d., 9 val. kviečia vidaus reikalų ministrę A. Bilotaitę atvykti į Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ posėdį Seime ir atsakyti į klausimus dėl buvusio VST vado R. Pociaus atskleistos informacijos, kaip buvo organizuojamas riaušių prie Seimo malšinimas ir kokį spaudimą po šių riaušių jis patyrė iš vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Po buvusio VST vado R. Pociaus teiginių Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia ministrę A. Bilotaitę pokalbio ir kreipsis į Generalinę prokuratūrą“