Įvairūs

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl A. L. Telksnio mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl profesoriaus, habilituoto daktaro, interneto plėtros Lietuvoje pradininko Adolfo Laimučio Telksnio mirties.

„Lietuvos pirmavimas pasaulyje ir didžiavimasis greitaeigiu internetu būtų neįmanomas be mokslininko ir vizionieriaus A. L. Telksnio. Akademikas dalyvavo ir inicijavo vienus didžiausių informacinių technologijų plėtros projektų mūsų šalyje. Profesoriaus pavyzdys mums primena, kiek svarbi valstybės raidai gali būti telkianti ir vizionieriška asmenybė, kurią šiandien, deja, praradome, tačiau kurios atminimas ir nuveikti darbai su mumis bus kiekvieną dieną“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas reiškia užuojautą visiems A. L. Telksnio šeimos nariams, artimiesiems, draugams ir bendražygiams.

A. L. Telksnys – Lietuvos mokslo premijos laureatas, apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu už nuopelnus Lietuvos valstybei ir už pastangas garsinant Lietuvos vardą pasaulyje bei padedant integruotis į pasaulio valstybių bendriją, taip pat apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi už nuopelnus Lietuvai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija