Įvairūs

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojo Ričardo Juškos pranešimas: „Ar susisiekimo ministras išdrįs nepaisyti ir Antikorupcijos komisijos?“

2020 m. birželio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Seimo Antikorupcijos komisija posėdyje pakartotinai svarstys atrankos į VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uostas generalinio direktoriaus pareigas klausimą. Savo argumentus bei oficialią poziciją išdėstyti į posėdį pakviestas ir susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Komisijos pirmininko liberalo Ričardo Juškos nuomone, ši atranka – mažų mažiausiai prieštaringa, o dabartinis laimėtojas akivaizdžiai susijęs su valdančiaisiais, todėl būtina visapusiškai išnagrinėti vienos iš strateginių šalies įmonių vadovo atranką.

„Susisiekimo ministrui Antikorupcijos komisija oficialiai uždavė net 12 klausimų, susijusių su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinio direktoriaus atranka. Tarp jų klausėme ir apie tai, ar atrankos nugalėtojo kandidatūrą konkursui asmeniškai pasiūlė pats susisiekimo ministras J. Narkevičius rekomendavus „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui; kaip ministras įsivaizduoja uosto vadovo darbą, kuomet jam dėl nuolat kilsiančių interesų konfliktų tektų nusišalinti nuo didelės dalies sprendimų. Šiuos ir kitus klausimus formulavome turėdami išankstinės pagrįstos informacijos ir suvokdami uosto, kaip strateginės šalies įmonės, svarbą Lietuvai. Tik ar tai supranta ir atsakomybę dėl to jaučia dabartinis susisiekimo ministras“, – klausia Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas R. Juška.

Komisijos pirmininkas pabrėžia, kad keliami klausimai – neretoriniai, o ministras yra pelnęs abejotiną šlovę ignoruoti ne tik Seimo, Prezidento, bet ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimus.

„Tik dar kartą atkreipsiu dėmesį į tai, kad mūsų komisija veikia vadovaudamasi Seimo Antikorupcijos komisijos įstatymu. Šio įstatymo 3 str. 1 d. numatyta, kad turime teisę gauti reikalingą informaciją iš ministerijų, Generalinės prokuratūros, Valstybės kontrolės, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento bei kitų valstybės ir savivaldybių institucijų, įmonių, įstaigų ir organizacijų. To paties straipsnio 5 p. nurodo, kad Komisija turi teisę gauti informaciją, sudarančią tarnybos ar valstybės paslaptį. Bandymas ignoruoti Antikorupcijos komisiją yra ne politika, o įstatymų pažeidimas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis“, – teigia Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas R. Juška.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija