Įvairūs

Seimo Pirmininkas: „Jaunimui Seime turėtų atstovauti patirtimi, o ne atmintimi besivadovaujantys politikai“

2020 m. birželio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis š. m. birželio 2 d. savo kabinete priėmė jaunimo organizacijos „Lietuvos liberalus jaunimas“ atstovus, kurie kreipėsi į Seimo narius su siūlymu leisti į Seimą kandidatuoti jaunuoliams nuo 21-erių metų, vietoj Konstitucijoje numatytų 25-erių.

„Lietuvos Konstitucija nustato tai, kad kandidatai į Seimą rinkimų dieną turi būti ne jaunesni nei 25 metų amžiaus. Tačiau pagal Lietuvoje galiojantį Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymą, kandidatuoti į Europos Parlamentą gali asmenys, sulaukę 21 metų amžiaus, o pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą kandidatu į savivaldybės taryba gali būti asmuo, sulaukęs 18 metų.

25 metų amžiaus riba atskiria didelę Lietuvos visuomenės dalį tiek nuo galimybės dalyvauti, tiek nuo galimybės būti tiesiogiai atstovaujamiems Seime. Atsižvelgiant į Europos Parlamento praktiką ir tendencijas nacionaliniuose Europos Sąjungos parlamentuose, turėtume sulyginti lietuvių ir likusių europiečių teises dalyvauti rinkimuose ir sumažinti šią minimalią amžiaus ribą. Atėjo laikas ir Seimui praverti duris jaunimui patirtimi, ne atmintimi atstovaujantiems politikams“, – teigia Lietuvos parlamento vadovas.

Šiuo metu su 25 metų amžiaus riba, t. y. didžiausia kandidatams į nacionalinius parlamentus taikoma riba, taikoma tik 4 Europos Sąjungos valstybėse: Italijoje, Graikijoje, Kipre ir Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija