Įvairūs

Prezidentas kviečia toliau žengti vienijančios Laisvės keliu

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį dalyvaudamas Laisvės dienos minėjime kvietė prisiminti praeities idealus ir toliau vieningai kurti bei puoselėti valstybę.

Šalies vadovas priminė, kad Laisvės diena kasmet kviečia didžiuotis didžiu Lietuvos žmonių pasiekimu – svetimos okupacinės kariuomenės išvedimu 1993 metų rugpjūčio 31 dieną.

„Tačiau laisvė nėra ir niekada nebus baigtinis taškas valstybės ir tautos istorijos erdvėje. Laisvė – tai kelias, kurį kadaise pradėjome ir kuriuo eisime dar ne vieną šimtmetį. Ir nors ją gali atspindėti konkreti istorinė data, tikroji laisvės didybė atsiskleidžia tik ilgesnėje istorinėje perspektyvoje“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, laisvės idealai visada, net tamsiausios priespaudos metais, lydėjo Lietuvos žmones ir skatino nepasiduoti.

„Šiandien mes galime nesutarti dėl daugelio dalykų – tokia yra demokratijos prigimtis ir jos kaina. Tačiau kai po dešimties ar dvidešimties metų pažvelgsime atgal, tikiu, ryškiausiai prisiminsime ne politinius susiskaldymus ar priešpriešas, o tai, kas mus vienijo. Tai, ką sugebėjome pasiekti kartu kaip tauta“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad neatsitiktinai Laisvės diena minima Lukiškių aikštėje, kuri anksčiau buvo pažymėta priespaudos ženklu, o šiandien simbolizuoja, ką galime pasiekti, sujungę jėgas ir pasišventę kovai su neteisybe. Prezidentas išsakė lūkestį, kad šioje aikštėje bus įamžinta Laisvė ir laisvės kovotojų atminimas.

Pranešimą paskelbė: Regina Statkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija