Verslas

Praktika, kuomet dovanojamos verslo dovanos, neiskeičia

Verslo dovanosBūtų pakankamai sudėtinga rasti žmogų. kuris nenorėtų būti nepriklausomas nuo savo darbdavių, turėti jam priklausantį verslą, į darbą keliauti tada, kada nori, ir viską daryti tik taip, kaip jis mano esant teisingiausia. Dėl šios priežasties laisvės trokštantys žmonės imasi verslo, tačiau kad ir kokioje rinkoje jis būtų pradėtas, ypač svarbios yra ir verslo dovanos, kurias tam tikromis progomis būtina teikti savo verslo partneriams ir reguliariai – klientams.

Manantys, kad tai yra tik pinigų švaistymas, jau dabar turėtų nusiteikti pačiam blogiausiam jų vykdomos komercinės veiklos scenarijui. Toks požiūris verslo pasaulyje gali būti pražūtingas, nes yra būtina puoselėti gražius santykius su visais, kurie vienaip ar kitaip įtakoja jų verslo raidą. Negalima tikėtis gerų rezultatų, jei galvojate tik apie tai, kaip gauti, o visiškai nekreipiate dėmesio į tai, kad būtina ir duoti.

Istorija mums visada gali pateikti daug naudingų patarimų, į kuriuos atsižvelgę, galime patys sau padaryti didžiulę paslaugą. Ne veltui šį kartą užsiminėme apie praeities mums diktuojamas taisykles. Nors anuomet situacija buvo radikaliai skirtinga, nei yra šiandieniniame pasaulyje, tačiau tam tikri su verslu siejami dėsniai išlieka vis dar nepakitę – lygiai taip pat yra ir tuomet, kai naudojamos verslo dovanos.

Net ir prieš ištisus šimtmečius pirkliai ir kiti komercinę veiklą vykdantys žmonės žinojo, kad tinkamu metu, tinkamoje vietoje ir svarbiam žmogui išreikštas gražus dėkingumo gestas gali būti kur kas efektyvesnė priemonė, gerinant ir didinat jų veiklos pajamas, nei bet kuris kitas metodas. Dar tuomet dovanos būdavo teikiamos kiekvienam svarbiam verslo partneriui ar bet kuriam kitam aukštas ir svarbias pareigas užimančiam asmeniui.

Deja, kai kurie žmonės yra per daug išdidūs ir mano, kad verslo dovanos priverčia juos pasijusti menkesniais verslo subjektais, tačiau tokia jų pozicija nėra labai teisinga. Akivaizdu, kad tai yra prastas požiūris, nes net ir labai didžiules ir tarptautiniu mastu veikiančias kompanijas valdantys žmonės visada savo verslo partneriams yra pasiruošę įteikti vieną ar kitą dovaną.