Sapnininkas
Laisvalaikis

Poilsis tiesiog miegant

SapnininkasMiegas – ko gero geriausias būdas pailsėti. Kad ir kaip keistai tai skambėtų. Bet kokiu atveju, be kasnaktinio miego gyventi neišeis. Su nedidelėmis išimtimis, žinoma. Jei nuo fizinio nuovargio ir galime pailsėti tiesiog gulėdami, sėdėdami ar atsipalaiduodami masažo seanse, tačiau smegenų poilsiui miegas tiesiog būtinas. Žinoma, tuo metu kur kas geriau pailsi ir raumenys. O miegoti smagu dar ir dėl to, jog tuo metu sapnuojame įvairiausius dalykus, nuo įprastų ir laukiamų, iki visiškai netikėtų, kuriuos jau ryte padeda suprasti sapnininkas.

Sapnavimas – viena į kelių miego fazių, trunkanti be galo trumpai. Nors atrodo kas sapnas buvo ilgas, su siužetu, net įžanga, kulminacija ir atomazga, su daug herojų ir įvairių scenų, realybėje gali būti, jog tas laikas tęsėsi vos kelias sekundes jūsų miego. Nieko keisto – juk mūsų gerokai greitesnės, nei galėtų visas tas scenas patirti mūsų fizinis kūnas. Tačiau tuo reiktų tik džiaugtis – taip jau sutvarkė evoliucija, jog būtent tokio poilsio reikia smegenims, būtent tiek laiko turi trukti konkreti miego fazė, kuomet sapnuojame.

Ko reikia geram miegui? Apie tai kalba daugelis – prieš miegą nepersivalgyti, išsivėdinti kambarį, nebūti labai pervargus (nors kai kam tai tik padeda), stengtis atsikratyti visų ramybės neduodančių minčių. Tuomet, tikėtina, miegosime gerai. O ko reikia kad dar ir sapnuotume, ir tuos sapnus prisimintume? Na, kad būtų proga apie gyvenimą pasitarti su sapnininku. O čia jau kur kas sudėtingesnis klausimas. Yra tokia sritis kaip sąmoningas sapnavimas arba sapnų valdymas, kuomet gerai pasitreniravus galima valdyti savo sapnus. Tačiau smegenų sukurtas netikėtumas gali būti kur kas įdomesnis.

Taigi, kad pavyktų sapną ryte prisiminti, dažnai reikia tiesiog pakankamai ilgai miegoti. Neretai sapnuojama jau paskutinėmis miego valandomis ir minutėmis. Ne paslaptis, jog daugelis daugeliu atveju tų paskutinių minučių ir nesulaukia – kur kas anksčiau ima skambėti žadintuvas, liepiantis keltis ir nutraukiantis bet kokius sapnus. Nutraukiantis, ir greitai juos ištrinantis iš mūsų atminties. Tad dažniau įdomesnius sapnus prisimename savaitgaliais, kuomet leidžiame sau pamiegoti kur kas ilgiau. Tikėtina, jog ir sapnininkas, bandantis paaiškinti, ką gi konkretus mūsų sapnas reiškia, kur kas dažnesnis žmonių draugas yra būtent savaitgaliais. O ir pats miegas poilsio dienomis daug mielesnis, vien dėl to, kad tiesiog ilgesnis.