Grožis

Plaukelių šalinimas diodiniu lazeriu – ką svarbu žinoti?

Šiandien vis dažniau atsisakoma tradicinių nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdų naudojant vienkartinius skustuvus ar šiltą vašką ir pereinama prie plaukų šalinimo lazeriu, kuris jau po pirmos procedūros duoda ilgalaikius rezultatus ir išlieka ilgus metus.

Naudojant vašką kai kuriais atvejais kyla įaugusių plaukelių problema, o mechaninė epiliacija dažnai sukelia epidermio sudirginimą. Be to, abu metodai užima daug laiko ir nepašalina plaukelių visam laikui, todėl esame priversti kasdien tikrinti odos būklę, ar plaukeliai neatauga. Laimei, šiuos netobulus plaukų šalinimo būdus galima pakeisti labai veiksmingu ir ilgalaikiu gydymu – plaukų šalinimu lazeriu.

Plaukų šalinimas lazeriu – ar verta?

Nuolatinis plaukų šalinimas diodiniu lazeriu rekomenduojamas visiems žmonėms, norintiems visiems laikams atsikratyti nepageidaujamų plaukelių. Gydymas atliekamas beveik bet kurioje kūno vietoje. Lazerinė bikinio, intymių zonų, veido, pažastų, kojų, pilvo depiliacija – visos šios sritys gali būti gydomos lazeriu. Pagrindinis plaukų šalinimo lazeriu privalumas visų pirma yra pasiekto efekto pastovumas.

Kaip veikia diodinis lazeris?

Šis prietaisas veikia naudodamas maždaug 800 nm šviesos spindulį. Spindulį sugeria plaukų pigmentas, t. y. melaninas, todėl plaukų svogūnėlis tiesiogiai sunaikinamas. Šiuolaikiniai lazeriai gali nustatyti melanino kiekį odoje ir individualiai pritaikyti gydymo parametrus, todėl plaukų šalinimas lazeriu yra saugus ir dar veiksmingesnis.

Kodėl šią procedūrą reikia kartoti kelis kartus?

Pakartotinai šalinti plaukus lazeriu reikia dėl to, kad plaukai auga ne vienu metu. Yra trys plaukų augimo fazės: aktyvaus augimo fazė, pereinamoji fazė ir ramybės fazė. Plaukelių šalinimas lazeriu veiksmingas tik aktyvioje augimo fazėje esantiems plaukeliams. Todėl gydymą reikia reguliariai kartoti, kad būtų pašalinti visi nereikalingi plaukeliai. Vienos procedūros metu galima pašalinti apie 20-30 % matomų tamsių plaukelių. Norint pasiekti visišką efektą, gydymą reikia kartoti maždaug penkis kartus.