Kuno sveitikliai
Grožis

Kūno šveitikliai ir jų įtraukimas į savo odos priežiūrą

Kasdien mūsų odą veikia daugybė įvairių vidinių ir išorinių veiksnių – pradedant oro sąlygomis ar aplinkos tarša ir baigiant dažnai mus lydinčiu stresu. Tai reiškia, kad kiekvieną dieną ant mūsų odos kaupiasi nešvarumai, negyvos odos ląsteles ir riebalų likučiai, kuriuos mes turime tinkamai pašalinti, jei norime, kad mūsų oda būtų sveika, švari ir spindinti.

Nors būtina kasdien naudoti odos prausimosi priemones, vienas iš efektyviausių būdų atkurti natūralų kūno odos švytėjimą yra jos šveitimas. Ir čia mums į pagalbą atkeliauja kūno šveitikliai, padedantys veiksmingai pašalinti negyvas odos ląsteles, išvalantys poras, suteikiantys odai švelnumo, glotnumo ir netgi papildomo drėkinimo. Todėl svarbu žinoti, kaip pasirinkti jūsų odos tipui tinkamą kūno šveitiklį ir kaip jis turėtų būti naudojamas.

Tinkamiausio kūno šveitiklio paieškos

Norėdami rasti tobulą kūno šveitiklį, turėtumėte nepamiršti kelių su jūsų odos tipu susijusių veiksnių.

  • Riebi oda. Riebiai odai rekomenduojama rinktis kūno šveitiklius su aktyviais valomaisiais ingredientais, padedančiais veiksmingai nuo odos pašalinti riebalų sankaupas ir nešvarumus. Tokie kūno šveitikliai, kurių sudėtyje yra arbatmedžio, pipirmėčių ar mačios, gali būti puikus pasirinkimas riebiai odai.
  • Sausa oda. Jei jūsų oda yra sausa, reikėtų pasirinkti kūno šveitiklį, kuris padeda pašalinti šerpetojančias negyvos odos ląsteles ir glotnina odą. Druskos šveitikliai tam gali tikti kuo puikiausiai, nes smulkios tokių kūno šveitiklių dalelės padeda efektyviai nušveisti odą. Be to, galite pasidairyti druskos pagrindu pagamintų kūno šveitiklių, kurių sudėtyje yra ir drėkinamųjų medžiagų, tokių kaip taukmedžio sviestas ar migdolų aliejus, tokiu būdu suteikiant odai daugiau papildomos drėgmės.
  • Jautri oda. Jei turite jautrią odą, ypatingai svarbu pasirinkti kuo švelnesnį ir odos nedirginantį kūno šveitiklį. Jei pasirinktame kūno šveitiklyje bus dirginančių sudedamųjų dalių, oda gali labai greitai parausti ir būti labai sudirginta. Jautrios odos šveitimui geriausia rinktis kuo mažiau abrazyvinius ir labiau drėkinančius kūno šveitiklius. Patariama orientuotis į kūno šveitiklius su augaliniais ekstraktais, pasižyminčiais raminančiomis savybėmis.
  • Mišri oda. Svarbu, kad mišriai odai naudojamas kūno šveitiklis būtų tinkamai subalansuotas. Paprastai mišriai odai tinka kūno šveitikliai, kurių sudėtyje yra eterinių aliejų ar kitų augalinių ekstraktų, aprūpinant odą jai būtinomis maistingosiomis medžiagomis.
Kuno odos sveitimas

Kaip reikėtų atlikti kūno šveitimą?

Savo odos priežiūroje naudoti kūno šveitiklį nėra sudėtinga, tačiau vertėtų atsižvelgti į keletą patarimų, užtikrinančių, kad odos šveitimą atliktumėte tinkamai ir išvengtumėte odos sudirginimo.

  • Nenaudokite spaudimo. Naudojant kūno šveitiklį niekuomet nereikėtų per daug spausti odos. Didesnis spaudimas nepadės pasiekti geresnių rezultatų. Jei šveisdami odą juntate net ir menkiausią skausmą, tai gali būti ženklas, jog šalinate sveikus odos audinius.
  • Naudokite šiltą vandenį. Prieš naudojant kūno šveitiklį, turėtumėte odą sudrėkinti šiltu vandeniu, tokiu būdu ją tinkamai paruošdami šveitimui. Tačiau niekuomet nenaudokite karšto vandens, nes jis išsausins jūsų odą.
  • Nebijokite eksperimentuoti. Tai, kaip reikėtų atlikti odos šveitimą, gali skirtis kiekvieno žmogaus atveju, kadangi tai priklauso nuo odos tipo ir odos jautrumo lygio. Jei jūsų oda yra labai jautri, pirmiausia kūno šveitiklį naudokite ant nedidelio odos plotelio, išsiaiškindami, kaip reaguoja oda. Tačiau, skirtingai nei veido odos šveitimo atveju, baimintis pernelyg nereikėtų, nes kūno oda yra daug mažiau jautri nei veido oda. Ir tai suteikia galimybę išbandyti įvairius ingredientus, kurių priešingu atveju galbūt nedrįstumėte naudoti ant veido.

Kaip dažnai naudoti kūno šveitiklį?

Paprastai kūno šveitiklius rekomenduojama pradėti naudoti kartą per savaitę, o bėgant laikui laipsniškai didinti dažnumą iki 2-3 kartų per savaitę, priklausomai nuo odos tipo ir jos būklės.

Prieš pradedant naudoti naują kūno šveitiklį, visuomet rekomenduojama jį išbandyti ant vieno nedidelio kūno plotelio. O jei turėdami jautrią odą baiminatės, kad oda gali sudirgti, prieš tai pasitarkite su dermatologu. Tačiau nepaisant to, koks bebūtų jūsų odos tipas, kūno šveitimo procedūrų neturėtumėte paversti kasdiene odos priežiūros dalimi, nes per dažnas odos šveitimas  gali pabloginti odos būklę. Ir lygiai taip pat odos nereikėtų šveisti pernelyg retai, nes tuomet vis tiek susidursite su užsikimšusiomis poromis, šerpetojančia ir sukietėjusia oda.

Atminkite, kad kiekvienas odos priežiūros produktas yra skirtingas, t.y. pasižymintis skirtingomis sudedamosiomis dalimis, todėl jų nauda nėra vienoda. Taigi, būkite tikri, kad profesionali kosmetika ir odos priežiūros priemonės, kurias nuspręsite pasirinkti, nebūtų šiurkščios jūsų odai, jos nedirgintų ir neturėtų abrazyvinių ingredientų. Rinkitės tai, kas yra natūralu, kokybiška ir tinkama jūsų odos tipui.