Grožis

Patarimai, padėsiantys Jums nepamesti akinių

Nors daugelis žmonių nešioja akinius, jų praradimas gali būti dažna problema. Jei nuolat pametate akinius, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad akiniai būtų saugūs. Pateikiame keturis patarimus, kurie padės jums išvengti akinių praradimo.

1. Nedėkite akinių ant viršugalvio

Nešioti akinius ant viršugalvio yra blogas įprotis, galintis pakenkti regėjimui. Nešiodami akinius ant viršugalvio, nuolat spaudžiate rėmelius ir juos lenkiate. Dėl to lęšiai gali deformuotis ir iškreipti regėjimą. Be to, jei akinius ant viršugalvio nešiosite ilgą laiką, gali atsirasti galvos ir kaklo skausmai. Taigi, jei norite, kad jūsų regėjimas išliktų aiškus ir išvengtumėte skausmo, geriausia akinius laikyti ant nosies, kur jiems ir vieta.

2. Įsigykite akinių grandinėlę

Prarasti akinius gali būti nemalonu, ir tai nutinka dažniau, nei manote. Vienas iš geriausių būdų sekti savo akinius – investuoti į grandinėlę. Akinių grandinėlės tvirtinamos prie akinių rankenėlių ir gali būti nešiojamos ant kaklo. Tokiu būdu, net jei pamesite akinius, jie visada bus pasiekiami. Grandinėlės akiniams būna įvairių stilių, todėl galite išsirinkti tokią, kuri atitiktų jūsų asmeninę estetiką. Nesvarbu, ar jums labiau patinka paprastas odinis dirželis, ar karoliukais puoštas vėrinys, rasite sau tinkamą variantą. Taigi, kai kitą kartą ieškosite būdo, kaip laikyti akinius, apsvarstykite galimybę įsigyti grandinėlę.

3. Nedėkite jų į užpakalinę kišenę

Kai nenaudojate akinių, juos vilioja įsidėti į užpakalinę kišenę, tačiau taip elgdamiesi galite sugadinti akinius. Dėl nuolatinio lenkimo ir spaudimo akinių rėmeliai gali deformuotis, o lęšiai – subraižytis. Be to, ant lęšių gali susikaupti kišeninių akinių pūkelių, todėl bus sunku aiškiai matyti. Jei akinius turite įsidėti į kišenę, būtinai naudokite dėklą arba audinį, kad apsaugotumėte juos nuo pažeidimų. Šiek tiek rūpindamiesi galite užtikrinti, kad jūsų akiniai tarnaus daugelį metų.

4. Nepalikite jų ant virtuvės stalo

Gyvenant įtemptą gyvenimo būdą gali būti lengva pamesti akinius. Jei esate kaip ir dauguma žmonių, tikriausiai baigę naudoti akinius paliekate juos ant virtuvės stalo ar stalviršio. Tačiau tai gali būti brangiai kainuojanti klaida. Akiniai yra brangūs, ir jei nebūsite atsargūs, juos galima lengvai sudaužyti ar subraižyti. Be to, palikdami akinius atviroje vietoje, jie tampa jautresni dulkėms ir nešvarumams. Ilgainiui tai gali sukelti dirginimą ir akių infekcijas. Kad akiniai būtų saugūs ir švarūs, kai jų nenaudojate, įdėkite juos į dėklą. Skirdami vos kelias minutes tinkamam akinių laikymui, ilgainiui galite sutaupyti daug pinigų ir rūpesčių.

5. Nedėvimus akinius laikykite akinių dėkle

Svarbu rūpintis savo akiniais, kad jie ilgiau tarnautų ir toliau užtikrintų aiškų regėjimą. Kai jų nenešiojate, visada laikykite akinius dėkle. Tai padės apsaugoti lęšius nuo įbrėžimų ir kitų pažeidimų. Be to, svarbu, kad dėklas būtų švarus, kad akiniai mažiau užsiterštų, kai juos padedate. Imdamiesi kelių paprastų atsargumo priemonių galite prailginti akinių tarnavimo laiką ir išlaikyti jų naują išvaizdą.