Įvairūs

Gegužės 12 dieną slaugytojai švenčia profesinę šventę – Tarptautinę slaugytojų dieną

Lietuvos slaugos specialistų organizacija (LSSO) – slaugytojų įsteigta profesinė organizacija, vienijanti Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbančius slaugytojus – kaip ir kasmet, kartu su viso pasaulio slaugytojų bendruomene, 2022-05-12 kviečia minėti Tarptautinę slaugytojų dieną.

Gegužės 12-oji pasirinkta neatsitiktinai – šią dieną minimas šiuolaikinės slaugos pradininkės, britų slaugytojos Florence Nightingale, padėjusios pagrindus slaugos mokslo ir praktikos plėtrai, gimtadienis.

Tarptautinė slaugytojų taryba (TST), didžiausia ir skaitlingiausia tarptautinė pasaulio slaugytojus vienijanti organizacija, parinkto 2022m. Tarptautinės slaugytojų dienos temą: Slaugytojų lyderių balsas: investuokite į slaugą ir gerbkite teises, kad būtų užtikrinta visų gyventojų sveikata.

Šią dieną kviečiame ne tik pasveikinti visus slaugytojus su profesine švente, bet ir kalbėti apie būtinybę spręsti slaugytojų problemas: siekti sumažinti slaugytojų trūkumą, užtikrinti tinkamas ir saugias darbo sąlygas, darbo krūvio reglamentavimą, orius darbo užmokesčius, nes tik tinkamai parengti ir aprūpinti darbuotojai gali prisidėti prie gyventojų sveikatos gerinimo.

Slaugytojai reikšmingai prisidėjo prie pacientų sveikatos priežiūros covid-19 pandemijos laikotarpiu ir kasdieniniu darbu nuolat prisideda prie įvairių amžiaus grupių pacientų slaugos ir gyventojų sveikatos priežiūros.

Lietuvos slaugos specialistų organizacija, būdama slaugytojų profesinė organziacija ir Tarptautinės slaugytojų tarybos narė, kviečia minėti Tarptautinę slaugytojų dieną, sveikina visus slaugytojus, dirbančius asmens sveikatos priežiūros įstaigose, su profesine švente ir kviečia kalbėti apie slaugos svarbą bei slaugytojų situacijos gerinimo šalyje galimybes.

LSSO 2022m. gegužės 12 d. organizuoja slaugytojams skirtą Respublikinį šventinį renginį, skirtą Tarptautinei slaugytojo dienai paminėti. Renginys vyks Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės III a. salėje (adresu: Pamėnkalnio g. 13, Vilnius). Pradžia – 13:00 val.

Pranešimą paskelbė: Aušra Volodkaitė, Lietuvos slaugos specialistų organizacija