Įvairūs

Pirmajame moterų inovacijų sprinte – ateities maisto, inovatyvūs kraštovaizdžio ar dalijimosi ekonomikos sprendimai

Beveik 80 moterų šį savaitgalį kuria inovatyvius produktus ir paslaugas bei konkuruoja dėl vertingų prizų tolesniam idėjos vystymui. Moterų lyderystės projektas Go Forward! ir inovacijų laboratorija „Future Leadership” pakvietė aktyvias skirtingų sričių profesionales iš visos Lietuvos dalyvauti pirmajame Moterų inovacijų sprinte.

 Sprinte rungiasi 16 komandų, jos generuoja labai skirtingas idėjas – nuo dalinimosi (sharing) ekonomika grįstų paslaugų iki ateities maisto, inovatyvių interjerų, kraštovaizdžio, mokymosi, asmeninio augimo sprendimų.

 Švedijoje dirbančios Neda Nordin, “Swedbank” skaitmeninių inovacijų vadovės,  žiniomis, 82 proc. rizikos kapitalo Švedijoje tenka startuoliams, kurių komandas sudaro vien vyrai. „Galvotumėte, kad moterys neteikia paraiškų – teikia, bet yra visuminis nepasitikėjimas, kad moterys taip gerai nepadarys, ir todėl, deja, moterys dažnai save stabdo“, – sakė ji sprinto atidaryme.

Neda Nordin patarė, kad idėjų naujam verslui pirmiausiai reikia ieškoti ten, kur susikerta problemos ir galimybės: ”Vertinant idėją patarčiau vertinti tris aspektus – kaip keičiasi visuomenė, kaip keičiasi vartotojo elgsena, kaip keičiasi technologijos?”

Statistika rodo, kad tik 17% per praėjusius metus pasaulyje sukurtų startuolių yra įkurti moterų. Tik 12% moterų įkurtų startuolių Europos Sąjungoje gavo rizikos kapitalo fondų investicijas, taigi, pritraukia ženkliai mažiau investicijų lyginant su vyrų vadovaujamais startuoliais. 2012 – 2017 metais ES – 28 atlikta studija rodo, kad ženkliai mažiau moterų priklauso patentai – vyrų ir moterų gaunamų patentų santykis yra 3:1 moterų nenaudai.

„Future Leadership”  vadovė Justina Klyvienė sako, jog Moterų inovacijų sprinto projektu siekiama suvienyti inovacijas kuriančias moteris, skatinti verslumą per kūrybinių idėjų proveržį, suteikti galimybę eksperimentuoti ir testuoti idėjas.

Pirmojo moterų inovacijų sprinto nugalėtojų komandų idėjoms auginti bus skirti ne tik finansiniai prizai, taip pat  – ekspertų, mentorių verslo auginimo sesijos, lyderystės ir inovacijų mokymai.

Sprinto rezultatai ir laimėjusios idėjos bus pristatytos šiandien gegužės 18 dieną, 16.30 val.

Maloniai kviečiame žiniasklaidą patogiu metu atvykti į pirmąjį Lietuvoje moterų inovacijų sprintą šeštadienį nuo 8 iki 16.30 val.  Sprintas vyksta: Green Hall 2, Upės g. 23.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Rasą Laurinavičiūtę, tel. 8684 33445

Pranešimą paskelbė: Rasa Laurinavičiūtė, UAB Gravitacija