Įvairūs

„Caffeine“ žengia tvarumo keliu – pereina prie ekologiškai užaugintos kavos

Kavinių tinklas „Caffeine“ pirmasis Baltijos šalyse kavos gamybai naudos tik ekologiškai užaugintas pupeles. Ekologiška kava 90-yje tinklo kavinių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – jau nuo šiandien, birželio 15 dienos. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikina tokį verslo lyderystė žingsnį.

„Jei myli gamtą, gamta myli tave – su šiuo šūkiu pradedame naują etapą. Perėjimas prie ekologiškai užaugintos kavos mums yra didelis žingsnis į priekį ir svarbus mūsų ilgalaikės tvarumo strategijos tikslas. Tokios permainos kelia iššūkių, bet tikime, kad yra prasmingos ir reikalingos. Džiaugiamės dar ir tuo, kad mums pavyko ne tik užtikrinti nepertraukiamą ekologiškos kavos tiekimą, bet ir pasiūlyti ją vartotojui už tą pačią kainą“, – sako bendrovės „Reitan Convenience Lithuania“, valdančios kavinių tinklą „Caffeine“, generalinis direktorius Saulius Žilėnas.

Kavos ūkiuose ši kava auginama ekologiškai, o tai reiškia, kad švaresnės yra ne tik pupelės, bet ir oras, žemė – visa aplinka, nekenkiama vietinei augalijai ir gyvūnijai. Tokios pupelės auginamos sertifikuotuose ekologiškuose ūkiuose ir tręšiamos tik organinėmis trąšomis, tokiomis kaip kompostas, minkštimas, likęs išėmus kavos pupeles, ar panašiai. Tvariai užauginta kava prisideda prie gamtos ir sveikatos tausojimo.

Aplinkos ministras S. Gentvilas sveikina verslus, kurie siekia lyderiauti tvarumo srityje. 

„Tvarumas, ypač maisto sektoriuje, nėra lengvas kelias, todėl visuomet sveikinu verslus, kurie to imasi. Šie klausimai yra neišvengiami ir džiaugiuosi, kad yra verslų, kurie imasi lyderystės, dalinasi savo gerosiomis patirtimis ir įkvepia pokyčiams kitus“, – mintimis dalijosi ministras.

Jau spėjusius pamėgti ekologišką „Caffeine“ kavą skrudinimo profesionalai pabrėžia, kad gėrimo skonis dėl naudojamų ekologiškų pupelių nesikeičia. 

Prieš porą metų „Caffeine“ ženkliai sumažino plastikinių pakuočių, įrankių ir šiaudelių, o gėrimus pradėjo pilstyti į „Future smart“ puodelius, kurių vidinė dalis pagaminta ne iš naftos, bet iš atsinaujinančių augalinės kilmės žaliavų – cukranendrių. Kartu su šiais puodeliais pristatyti ir unikalūs augalinės kilmės dangteliai, kurie kol kas, bendrovės žiniomis, neturi analogų Lietuvos rinkoje. Jie 100 proc. natūraliai suyra gamtoje, o jų gamybai panaudota medienos plaušas ir cukranendrių išspaudai.

Įmonių grupės „Reitan Convenience“, kuriai priklauso kavinių tinklas „Caffeine“, generalinė direktorė Mariette Kristenson įsitikinusi, kad tvarumas nėra regioninis iššūkis, tai yra pasaulinė aktualija.

„Mūsų vizija yra aiški – ieškoti, kurti ir įgyvendinti tokius sprendimus, kurie praktiškai padeda spręsti didžiausius globalius iššūkius. Mes pasiruošę inicijuoti ir lyderiauti įvedant inovacijas, kurios padės tvarumui tapti mūsų kasdienybe. Perėjimas prie ekologiškos kavos ar gaminių iš atsinaujinančių žaliavų yra įrodymas, kad tai darome čia ir dabar, nelaukdami, kol tai padiktuos rinka“, – permainų svarbą akcentuoja M. Kristenson.

Kavinių tinklą „Caffeine“ prieš trejus metus įsigijo Norvegijos bendrovė „Reitan Convenience“, valdanti greito ir patogaus apsipirkimo prekybos tinklus Lietuvoje „Narvesen“ ir „Lietuvos spauda“.

Daugiau nuotraukų: https://wetransfer.com/downloads/70840477a2d6504f019fe8845b14662e20220615061045/576681f28c934079f74904aa94df2e8f20220615061109/d10850

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Budinti komunikacija, UAB
„Caffeine“ žengia tvarumo keliu – pereina prie ekologiškai užaugintos kavos