Maistas,  Namams,  Pirkiniai

Pievagrybiai – nuostabūs grybai ant Jūsų stalo

pievagrybiaiKiekvieną rudenį šimtai grybautojų keliauja į Lietuvos miškus. Vieni juos renka sau, kiti – kad galėtų prekiauti turguje. Grybai – tai nuostabus ingredientas, pagardinantis daugybę patiekalų. Grybai dedami į lietinius blynus, cepelinus, taip pat iš jų gaminami labai skanūs padažai įvairiausiems patiekalams. Savo chemine sudėtimi grybai yra labai artimi mėsai bei žuviai. Taip pat gausu ir aminorūgščių:  tirozino, arginino ir lecitino, neleidžiančio kauptis cholesteroliui.

Vieni populiariausių grybų – pievagrybiai. Svarbią vietą pastarieji užima daugybėje picų receptų, taip pat įvairiuose troškiniuose, padažuose, garnyruose. Taip pat pievagrybiai gerina regėjimą bei mažina auksinio stafilokoko augimą, mažina cukraus kiekį kraujyje. Šie grybai kai kurių maistinių medžiagų gausa netgi lenkia kai kuriuos vaisius bei daržoves, todėl itin verta papildyti jais savo maisto racioną.

Nors pievagrybiai parduodami visuose prekybos centruose, jų galima užsiauginti ir patiems. Juk daug maloniau valgyti pačių užaugintą maistą. Ypač ramu žinoti, kad jūsų pievagrybiai užauginti ekologiškai, be chemijos pagalbos. Jei turite sodą ar nuosavą kiemą, grybų sezonu juos užsiauginti jums neturėtų kilti problemų. Tai galite padaryti nusipirkę specialias terpes kuriose auginami grybai. Jei to nenorite, galite jas pasidaryti patys. Svarbiausios medžiagos kuriose sparčiai auga pievagrybiai – šiaudai ir natūralios trąšos (dažniausiai mėšlas), todėl jei gyvenate kaime tai padaryti neturėtų būti sunku.

grybaiJei nesate susidomėję maisto auginimu sau patiems, bet ieškote galimybių pasipelnyti, tai pievagrybius verta auginti ir pardavimui. Pievagrybių auginimas – tai procesas, kuris privalo būti atliktas kruopščiai. Kaip jau minėta anksčiau – pievagrybiai auga terpėje, kurios svarbiausia sudėtinė dalis – šiaudai, bei trąšos. Taip pat grybams augti privaloma drėgmė bei oras, todėl svarbu terpę palaikyti drėgną ir įleisti tam tikrą kiekį oro. Būtina paminėti, kad pievagrybiai neatlieka fotosintezės, todėl juos galima auginti ir uždaroje patalpoje ar pavėsyje. Tai kur kas palengvina jų auginimą, nes tai galite daryti net ir rūsyje, sandėlyje ar bet kur kitur, kur tik turite vietos.

Pabaigai vertėtų paminėti, kad Lietuvoje pievagrybiai yra itin paklausi prekė, nes net pasibaigus grybų sezonui, jie vis vien išlieka nuolatos perkami prekybos centruose. Pievagrybių auginimas – visiškai nesudėtingas procesas, kuriuo užsiiminėti galite ir jūs. Viskas ko reikia – tai drėgmė ir terpė, kurioje bus auginami jūsų grybai.