Finansai,  Įvairūs

Paskolų teikėjai – kurį rinktis?

paskolaSvarstote iš kur galėtumėte pasiskolinti pinigų? Lietuvoje skolinimosi galimybės yra itin didelės, tačiau pastebima – visais kreditorių privalumais gali pasinaudoti tik atsakingi asmenys. Dauguma skolintojų yra įteisinę savo veiklas pagal visus reikalavimus, tačiau iki šiol dar yra ir nelegaliai skolinančių pinigus asmenų, kurių paslaugos ne visada būna itin naudingos vartotojams. Būtina pabrėžti, jog jeigu norite skolintis be jokių problemų, ta turėtumėte rinktis tik patikimą ir žinomą kredito teikėją, kuris savo veiklą vykdo teisėtai.

Kas liečia nelegalius skolintojus, tai dažniausiai jie pasitaiko būtent skelbimų portaluose. Verta pastebėti, jog juose nemaža dalis „skolintojų“ yra sukčiai, kurie tiesiog stengiasi išvilioti iš žmonių pinigus. Būtina pabrėžti, jog skelbimų portaluose esantys sukčiai dažniausiai imasi reikalauti nemenko paskolos paraiškos nagrinėjimo mokesčio, o aišku – jį pervedant, klientas gauna neigiamą atsakymą, o pinigai yra nebegražinami. Kalbant apie skolintojus, o ne sukčius šiuose portaluose, tai verta pastebėti, jog jie pažeidžia nemažai įstatymų. Tikriausiai pastebėjote, jog jie skolina ir bedarbiams, nors tai yra draudžiama. Kas liečia paskolos sutarties sudarymą, tai šie kreditoriai dažniausiai reikalauja pasirašyti vekselį. Šių paskolų teikėjų nustatomos palūkanos yra absurdiškai didelės ir dažniausiai priverčiančios klientus bristi į dar didesnes skolas. Norėtume pabrėžti tai, jog skolintis iš tų paskolų teikėjų, kurie reklamuojasi skelbimų portaluose, tikrai nevertėtų, nes didesnė tikimybė, jog jūs labiau sau pakenksite.

Kalbant apie kitus kreditorius, tai turite žinoti – vis kreditoriai, kurie teisėtai vykdo veiklą, gali pasiūlyti žymiai geresnes sąlygas. Viena svarbiausių – mažesnės palūkanos. Šių kreditorių nustatoma palūkanų norma negali būti didesnė negu nurodytą VKĮ, tad čia jokiu būdu nepavyks įklimpti į dar didesnes skolas, tuo labiau, jog privalumų čia yra gana nemažai. Trumpai tariant, kalbame apie greitųjų kreditų bendroves – jeigu skolintis norite internetu, tai būtinai turėtumėte rinktis šiuos paskolų teikėjus, o ne kažkokius neaiškius skolintojus iš skelbimų portalų, kurie galbūt tik ir stengiasi apgauti kuo daugiau žmonių.

Jeigu jūsų skolinimosi poreikiai yra įprasti ir tiesiog siekiate apsieiti kuo pigiau, tai čia ko gero turėtumėte kreiptis į komercinius bankus, nes jie šiuo metu siūlo mažiausią palūkanų normą, ilgiausią terminą ir kt. Čia reikėtų pastebėti – jeigu skolinatės iš banko, jums teks turėti galbūt net ir laiduotoją ar užstatą.

Prieš skolindamiesi, pirmiausia apžvelkite savo prioritetus ir rinkitės tik patikimą kredito teikėją, kuris jokiu būdu nebandys jūsų apgauti.