Sveikata

Odos ligos – ką valgome, taip ir atrodome?

odos ligosVisuomenėje galima išgirsti daugybę posakių: „ką valgai – taip ir atrodai“, „Kaip jautiesi – taip atrodai“, „Visos ligos iš vidaus, nuo nervų“ ir t.t. Kiek tiesos šioje liaudies išmintyje?

Odos ligos – nesvarbu ar tai būtų užkrečiamos odos ligos, paveldimos ar įgytos, yra tikra kančia, nes trukdo gyventi normalų socialinį gyvenimą. Simptomų nepaslėpsi ir neužmaskuosi (ypač, jei kankina veido odos ligos), o gydymas, žinia, būna ilgas.

Visų pirma derėtų žinoti, jog odos ligos, skirtingai, nei peršalimas, dažnai nėra iškart pastebimos. Dauguma jų išties klastingos ir požymius pareiškia ligai jau kaip mat įsismarkavus, nes dažnai į paraudimus ar kelis bėrimus nekreipiama dėmesio.

Vis delsiama nuvykti pas gydytoją (nėra laiko, netinkamas metas, praeis). Todėl dažnai tenka gelbėti pacientus nuo jau įsisenėjusių ligų.

Kita bėda ta, jog gydoma ne pati liga, o tik jos sukeltas simptomas.  Kaip antai, žvynelinė. Žinoma, jog šia liga susirgti gali bet kas. Ją įtakoja patiriamas stresas, paveldimumas, tam tikrų medikamentų vartojimas, rūkymas, alkoholio bei netinkamų maisto produktų  vartojimas, ir kiti.

Susirgus žvyneline, ant odos atsiranda raudoni iškilimai, linkę pleiskanotis. Gali pažeisti nagus ir net sąnarius. Todėl simptomams malšinti paskiriami įvairūs tepalai ir medikamentai, o paciento gyvensena – mityba, psichine būkle, pasidomima paviršutiniškai.

Jei į gyvenimo būdą būtų žiūrima atsakingiau, žvynelinės gydymas taptų paprastesnis,  susirgimo atvejų būtų kur kas mažiau. Atsisakius organizmo teršalų, tokių, kaip alkoholis, cigaretės, netoleruojami maisto produktai ( juos galima sužinoti atlikus maisto netoleravimo testą), žvynelinė pastebimai atsitraukia.

Gal skambės neįtikėtinai, tačiau organizmo apsivalymas nuo teršalų, tinkamų produktų vartojimas gali padėti įveikti ir tokias ūmias ligas, kaip dermatitas. Jo atsiradimo priežastis nustatyti gana sunku, o jas pašalinti – dar sunkiau. Tad jau dabar po truputi prieinama vieningos nuomonės, jog norint gydyti išorinius susirgimus, pirmiausia, reikėtų apsivalyti ir iš vidaus. Tokiu būdu tikėtina, jog odos ligos atsitrauks ilgesniam laikui, sušvelnės simptomų sukelti negalavimai arba išnyks visai.

Odos ligos nuo saulės – bene pačios pavojingiausios. Jų sukeltos pasekmės gali būti ilgalaikės ir pareikalauti nemažai aukų. Nuo, iš pažiūros atrodytų, nekalto herpeso, iki suaktyvėjusių poodinių erkučių, sukeliančių skausmingus, niežtinčius bėrimus, iki odos vėžio. Tad besaikis mėgavimasis saulės voniomis, ypač, be jokios apsaugos – pirmas žingsnis į rimtus susirgimus. Net internete ar spaudoje pasirodančios odos ligos su nuotraukomis neatbaido nuo šios pragaištingos mados – puikuotis įrudusia oda.

Šios ligos – tik kelios iš daugybės galimų. Žinoma, nebūtina tyrinėti kiekvieno spuogelio ar paraudimo ir bėgti į artimiausią gydymo įstaigą. Tačiau, jei yra galimybė užkirsti kelią kai kurių iš jų atsiradimui, kodėl nepasinaudojus šia proga. Juk, atrodo, reikia tiek nedaug – atsisakyti žalingų įpročių bei valgyti maistą, kurį toleruoja imuninė sistema. Jei šie paprasti veiksniai padeda atsisveikinti su kai kuriomis odos ligomis ar sušvelninti jų sukeltus negalavimus, kodėl nepavertus sveikos gyvensenos prevencijos priemone?