dantu skausmas
Sveikata

Dantų skausmo priežastys ir tinkami gydymo sprendimai

Dantų skausmo gydymo procedūros žymiai skiriasi priklausomai nuo skausmo rimtumo ir jo priežasčių. Žemiau esantis sąrašas supažindins Jus su kai kuria informacija apie tai, kaip odontologas gali padėti gydyti dantų skausmą.

Dantenų atsitraukimas

Dantenų atsitraukimas gali būti pagydomas dantenų transplantacijos pagalba, kuomet dantenos yra atnaujinamos ir palaikomas jų sveikatos lygis. Štai trys metodai dantenų gydymui pasirenkant persodinimo procedūrą yra skirstomi į:

  • Pirmasis metodas apima audinių nuo gomurio pašalinimą ir persodinant juos į dantų šaknų vietą.
  • Antrasis metodas naudojamas tuomet, kai ant dantų šaknų yra uždedami sintetiniai dantenų audiniai.
  • Trečiasis metodas yra vadinamas slankiuoju persodinimu, kuomet dantenų audiniai yra patraukiami iš gretimų vietų virš dantų šaknų.

Dantų jautrumas

Turint šią dantų problemą, odontologijos klinikoje specialistas ant dantų uždeda specialios jautrumą mažinančios priemonės. Taip pat rekomenduojama kas kart pakartoti šią procedūrą. Taip pat šią priemonę galima naudoti namuose pajutus jautrumą dantyse. Taip pat padėti gali vaistinėse ar parduotuvėse esančios specialios jautrumą mažinančios priemonės, pavyzdžiui kaip dantų pastos.

Emalio mažėjimas

Rūgštus maistas ir gėrimai, per stiprus dantų valymas šepetėliu ar natūralus nusidėvėjimas ir įtrūkimai gali sukelti emalio mažėjimą ir sunykimą. Kai emalis visiškai sunyksta, dentinas (vidinis dantų sluoksnis) yra atidengiamas, kas ir sukelia jautrumą ar skausmą. Tokiu būdu gali padėti jautrumą mažinančios priemonės.

Nusidėvėjimas ir įtrūkimai

Dantų jautrumą ir skausmą, o dažnai ir dantų irimą, gali sukelti emalio nykimas, nelygūs dantys, mažytės atplaišos ir įtrūkimai. Nelygus dantų paviršius gali būti užpildomas kompozicinėm medžiagom. Tačiau daugeliu atvejų nusidėvėjimui ir įtrūkimams reikalingas dantų restauravimas su dantų karūnėlėmis ar plokštelėmis.

Dantų kariesas

Dantų kariesą sukelia netinkama mityba ir prasta burnos higiena. Priklausomai nuo to, kokio lygio dantų kariesas, gydymas gali reikalauti kompozicinių ar amalgamos plombų. Kai yra pažeista daugybinis dantų paviršius yra gydoma dantų karūnėlėmis ar plokštelėmis.

Infekcija ar pūlingas dantis

Infekcija ar pūliuojantis dantis gali atsirasti dėl dantų karieso ar traumų. Šių problemų gydymo planas prasideda nuo antibiotikų vartojimų ir skausmo gydymo, kuomet reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas odontologijos klinikoje. Galutiniam gydymui gali būti taikoma silpnų dantų stiprinimas karūnėlių ar plokštelių pagalba.

Įlūžę ar įskilę dantys

Įlūžę ir įskilę dantys gali atsirasti dėl dantų griežimo, dantų traumų ar paprasčiausiai dėl natūralaus nusidėvėjimo. Paprastai tokie dantys yra gydomi uždengiant juos apsauginiu sluoksniu, kaip karūnėlėmis ar plokštelėmis.

Dantų griežimas

Dantų griežimas gali sukelti dantų trūkius, nelygumus ir netgi sąkandžio pasikeitimą. Burnos apsaugos naudojamos miego metu gali padėti apsaugoti dantis nuo savęs sužalojimų dėl dantų griežimo.

Suspaustas protinis dantis

Suspausti protiniai dantys yra galiniai krūminiai dantys, kurie negali normaliai išdygti. Tokie dantys gali susispausti ir pakeisti kitų dantų vietą. Dažnai yra reikalinga dantų operacijos procedūra, kad pašalintų suspaustus protinius dantis ir sumažintų skausmą.

Pirmoji pagalba sumažinant dantų skausmą

Kol nuvyksite į odontologijos kliniką yra keletas būdų, kai galite numalšinti dantų skausmą.

Galite išgerti vaistų nuo skausmo, kaip ibuprofeno ar aspirino, kad sumažintumėte skausmą. Kai kurie nereceptiniai vaistai gali sumažinti skausmą pažeistuose dantyse ar aplinkinėse dantenų vietose. Tačiau nerekomenduojama ant dantų tiesiogiai uždėti aspirino, kadangi jis gali nudeginti dantenas arba skruostus.

Norint sumažinti diskomfortą dėl tinimo galite uždėti šiltą jūros vandens kompresą. Šią procedūrą reikėtų pakartoti kelis kartus per dieną. O ant patinusių vietų galite uždėti ledo. Žinoma, kuo greičiau užsirašykite į odontologijos kliniką, kad specialistas apžiūrėtų ir rekomenduotų tinkamą gydymą.