IT

Kaip išsirinkti tinkamą kompiuterį

Šiuo metu kompiuteris jau nėra prabangos prekė. Daugelis, ypač jaunesnių žmonių turi kompiuterius, netgi po kelis. Seniau prieinamiausi daugeliui kompiuteriai buvo stacionarūs. Dabar, kai žmonės nori naudotis kompiuteriu visur, ypač populiarėja nešiojami kompiuteriai.

Šiuo metu kompiuteriai nėra ilgaamžiai. Todėl anksčiau ar vėliau prireikia naujo kompiuterio. Tada prasideda problemos. Kadangi kompiuterių pasirinkimas milžiniškas labai sunku išsirinkti tinkamą. Paklausus pardavėjo, jis beveik visada siūlo brangiausią. Bet ar tai tinkamiausias kompiuteris Jums? Kaip nesuklysti perkant naują kompiuterį?

Computer repairs

Nešiojamas, Ultrabook, stacionarus, tablet kompiuteris, – kurį pasirinkti? Blaškydamiesi tarp naujumo, mados ir funkcijų dažniausiai gerokai permokate už naują pirkinį. Bet ar Jums reikia brangaus kompiuterio? Pirmiausia užduokite sau svarbiausią klausimą – kam Jums reikia kompiuterio. Kokiems darbams ar pramogoms Jūs kompiuterį panaudosite.  Pateikiame pagrindinius kompiuterių tipus.

Nešiojamas kompiuteris

Nešiojami kompiuteriai labai patogūs jeigu norite dirbti ar pramogauti kelyje ar namuose. Jie tinka naršymui internete, tekstų rašymui, nesudėtingiems žaidimams, filmams žiūrėti, naudotis kompiuteriniais žodynais, bendravimui per skype bei bendravimui socialiniuose tinkluose. Tam Jums užtenka tikrai nebrangaus nešiojamo kompiuterio.
Pagyvenusiems žmonėms svarbu bendravimas per skype bei naudojimo paprastumas.

Ultrabook

Jeigu daug keliaujate ir reikia galingo, bet itin lengvo kompiuterio rinkitės ultrabook. Jie yra ganėtinai brangūs, bet jei daug susitikinėjate su klientais ir turite atrodyti reprezentatyviai jis puikiai tiks. Ultra nešiojami kompiuteriai puikiai tinka daug keliaujantiems verslininkams.

Planšetinis kompiuteris

Jeigu Jums kompiuterio tereikia parašyti keletą laiškų, bendrauti socialiniuose tinkluose, naršyti po internetą, – rinkitės planšetinį kompiuterį. Jie nebrangūs, dažniausiai turi integruotą video kamerą bei mobilų internetą. Negana to jis gali fotografuoti.

Stacionarus kompiuteris

Norintiems žaisti naujausius kompiuterius žaidimus ar daug dirbantiems su grafine ar video medžiaga reikalingas galingas stacionarus kompiuteris. Jis aišku užima daug vietos ir yra pririštas prie vienos vietos, bet darbus atlieka daug kartų sparčiau negu nešiojamas.

Nusprendėte koks kompiuteris Jums reikalingas? Bet pagal ką jį išsirinkti? Vieni renkasi pagal baterijos budėjimo trukmę, kitiems svarbiausias kompiuterio grožis, tretiems – reikalingas naujausias ir geriausias. Šiuo metu yra labai daug itin pigių kompiuterių su labai lėtais procesoriais (kai kuriais atvejais lėtesniais negu Jūsų telefone). Tad jeigu Jums nereikia super galingo kompiuterio, bet norite padoriai dirbti rinkitės su intel I3 procesoriumi. Reiklesniems rekomenduotume I5 ar net I7 procesorius.

Jeigu Jums reikia kompiuterio tekstų rašymui, – rinkitės kompiuterį su pilna (dar geriau apšviečiama) klaviatūra. Tai gerokai palengvins darbą. Pagyvenusiems žmonėms patartina rinktis nebrangų kompiuterį aprūpintą video kamera bei mikrofonu.

Perkant geriau įsitikinkite kad kompiuteris turi visas reikiamas jungtis. Pajungimas prie televizoriaus HDMI, USB3 jungtys būtų didelis privalumas.

Primename jog kompiuteris tai tik įrankis tad permokėti tikrai neverta. Daugiau informacijos galite rasti computer repair ltd svetainėje.