Paskolu refinansavimas
Finansai

Paskolų refinansavimas gelbsti turint daug finansinių įsipareigojimų

Bėgant laikui supratote, kad jūs įklimpote į pakankamai dideles skolas, kurias jums tampa vis sudėtingiau grąžinti? Norite rasti patį geriausią ir efektyviausią sprendimą, kuris jums galėtų leisti lengviau atsikvėpti? Jei taip, tuomet jums būtinas paskolu refinansavimas, kurį taip pat siūlo šiuolaikiniai mūsų šalyje veikiantys kreditoriai.

Kaip bebūtų gaila, paskolų refinansavimas yra žinomas ne kiekvienam vartotojui – nepaisant to, kad šios paslaugos yra teikiamos jau ne vienerius metus. Todėl jei jums kyla klausimas, kas tai, pasistengsime kaip įmanoma aiškiau atsakyti.

Įsivaizduokime, kad jūs turite tris skirtingus finansinius įsipareigojimus (t.y. paskolas). Kiekvieną paskolą esate gavę iš skirtingų kredito bendrovių. Kiekvienas kreditorius, kurio teikiamomis finansinėmis paslaugomis esate pasinaudoję, taiko vis kitokias palūkanas. Paskolos grąžinimo įmokų datos taip pat skiriasi. Kiekvieną mėnesį jūs susiduriate su dideliu nepatogumu – turite sumokėti trims skirtingiems kreditoriams, kartu padengiant ir skirtingo dydžio paskoloms taikomas palūkanas. Visa tai yra labai nepraktiška ir neefektyvu.

Tokioje situacijoje kreipiantis į kredito bendrovę, kuri siūlo paskolų refinansavimo paslaugas, galima gerokai daugiau sutaupyti – ne tik laiko, tačiau ir pinigų. Refinansavimo paslaugų teikėjai apjungia visus jūsų turimus finansinius įsipareigojimus ir perkelia pas save. Dažniausiai tokiais atvejais taip pat pasiūlomos ir palankesnės palūkanos, prireikus – pratęsiamas paskolos grąžinimo terminas ir pritaikomos kitos jūsų finansinę padėtį palengvinančios sąlygos. Tuomet jums, kaip paskolos gavėjui, nebereikia mokėti trijų skirtingų įmokų. Mokate vieną kartą per mėnesį į pasirinktų refinansavimo paslaugų teikėjų banko sąskaitą.

Žinoma, šis pavyzdys yra pakankamai abstraktus ir primityvus, tačiau jis puikiai iliustruoja tikrąją refinansavimo paslaugų situaciją. Tiesą sakant, vos tik kreditoriai ėmė savo vartotojams siūlyti tokio tipo paslaugas, jomis pasinaudojo daugybė skolininkų. Kita vertus, reikėtų atminti, kad refinansavimo paslaugos pravarčios ne tik tuomet, kai skolininkui tampa sudėtinga įgyvendinti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Šios paslaugos taip pat naudingos ir tuomet, kai gavę paskolą, neilgai trukus randate dar palankesnį pasiūlymą kitoje kredito bendrovėje, kurios paslaugomis norėtumėte pasinaudoti. Todėl akivaizdu, kad finansinių paslaugų rinkoje yra ne vienas naudingas instrumentas.