sporto klubas Kaune
Sportas,  Sveikata

Tempimo pratimų nauda ir naudingi patarimai

sporto klubas KauneKasdienė mankšta ir reguliarios treniruotės – geros savijautos garantas ir geros nuotaikos užtaisas. Kiekvienas, mėgstantis ryte prasimankštinti ir šiek tiek laiko skirti sportui, pasakys, jog atsikėlus ankščiau ir produktyviai pradėjus dieną, ji būna kur kas malonesnė, nes nuotaika būna pakilesnė. Vienas svarbiausių mankštos ir treniruočių komponentas – tempimo pratimai. Geriausia tai, kad šiems pratimams visai nereikalingas sporto klubas Kaune ar kitame mieste, mat šiems pratimams reikalingus reikmenis kiekvienas turi savo namuose. Jeigu ir Jūs mėgstate treniruotis namuose ar tempimo pratimus atliekate sporto klube, Jums pravers paprasti patarimai, padėsiantys išvengti klaidų ir traumų sporto metu.

  1. Tinkamas adresatas. Dažnai tempimo pratimai sukelia traumas tais atvejais, kai jie atliekami netaisyklingai ar nėra tinkamai suprantami. Pirmiausia, reikia žinoti, kad, reikalinga ši pratimų rūšis. Tempimo pratimai atliekami tinkamai tuomet, kai yra įtempimui tam tikri raumenys ir sausgyslės. Šie pratimai skirti siekiant suteikti raumenims elastingumą ir pakelti tonusą.
  2. Nepradėkite vieni. Labai dažnai tempimo pratimus žmonės pradeda daryti namuose vieni.Tačiau tai nėra gera praktika. Net ir tais atvejai, kai atrodo, kad šie pratimai paprasti ir nesudėtingai atliekami, nereikėtų tuo užsiimti vieniems. Pirmą kartą norint pramokti tempimo pratimų technikas gali padėti sporto klubas Kaune ar kitame mieste. Čia dirbantys treneriai gali papasakoti, kaip tinkamai turi būti atliekamas pratimas ir kokie tempimai kokius rezultatus turėtų duoti. Po pirmųjų mokomųjų mankštų ir treniruočių, kitus kartus analogiškai tempimo pratimus galėsite atlikti jau namuose ir be trenerio priežiūros.
  3. Skausmas – blogas ženklas. Dar viena klaida kuri dažnai daroma treniruojantis namuose, o ypač tempimo pratimų metu, tai manymas, jog skausmas sportuojant yra geras ženklas. Tačiau tokią informaciją Jums pasakė treneris, žinokite, jog Jūsų lankomas sporto klubas Kaune nėra geras ir pakeiskite jį ar bent jau asmeninį trenerį. Iš tiesų skausmas raumenyse ar kitose kūno vietose kaip tik įspėja, jog pratimas yra atliekamas netinkamai. Nereikėtų maišyti skausmo ir tempimo jausmų. Tempimo pratimai todėl taip ir vadinami, nes jų metu yra tempiami raumenys ir sausgyslės. Būtent tempimo jausmas ir turi būti jaučiamas šių pratimų metu. Jei atliekant vieną ar kitą pratimą, kūne atsiranda nemalonus skausmas, kreipkitės į trenerį, nes greičiausiai pratimus atliekate ne taip, kaip reikėtų. O tai reiškia, jog ne tik nebus naudos, bet dar galite ir susižeisti.