Krepšinis tiesiogiai
Sportas

Krepšinis tiesiogiai, krepšininkų pasiekimai ir šios sporto šakos gerbėjai

Jei jūsų paklaustų, kokia sporto šaka yra pati populiariausia mūsų šalyje, ką atsakytumėte? Turbūt bene kiekvienas tautietis pateiktų tokį patį atsakymą – tai krepšinis. Mūsų šalyje jis žaidžiamas jau daugiau nei 100 metų. Tai labai ilgas laiko tarpas, per kurį pasikeitė ne viena krepšininkų karta, Lietuvai atnešusių ne vieną pergalę ir suteikusi labai daug nepamirštamų akimirkų.

Dar 1992 metais lietuviai kovojo Barselonos olimpiadoje ir užimdami garbingą trečiąją vietą mums padovanojo bronzos medalį. Tai buvo nepriklausomai Lietuvai atstovavusių krepšininkų didelių ir labai svarbių pergalių pradžia. Medaliai buvo iškovoti ir kitose Olimpinėse žaidynėse, Europos bei Pasaulio čempionatuose. Bėgant metams lietuviai įrodė, kad jie yra verti medalių ir gali rungtis su pačiomis stipriausiomis krepšinio komandomis iš viso pasaulio.

Žinoma, tuometė situacija buvo labai skirtinga – jei lygintume ją su dabartine. Skyrėsi ne tik komandų sudėtis, krepšininkų patirtis ir žaidimo stilius. Labai skyrėsi ir sirgaliai, tautiečių domėjimasis šia sporto šaka, užsidegimas, palaikymas bei pačių rungtynių stebėjimo būdai.

Šiandien matome visiškai kitokią situaciją. Pavyzdžiui, dabar nebėra jokios būtinybės rungtynes žiūrėti susėdus priešais savo televizorių. Dabar krepšinis tiesiogiai internetu gali būti transliuojamas ir žiūrimas bet kurioje pasaulio vietoje. Todėl jei jūs esate užkietėję krepšinio gerbėjai ir nenorite praleisti nei vienų krepšinio rungtynių, transliacijas galite žiūrėti naudodamiesi savo kompiuteriu, planšete ar išmaniuoju telefonu – visiškai nesvarbu ar būsite savo namuose, ar deginsitės ant vandenyno kranto.

Tokios didelės ir parankios galimybės iš esmės keičia vartotojų elgseną, todėl ir krepšinio fanai šiomis dienomis reiškiasi labai įvairiai. Labai didelė dalis krepšinio mėgėjų nuomonių yra išsakomos ne viešai, o virtualioje erdvėje. Kadangi internetu krepšinis tiesiogiai transliuojamas be jokių trukdžių – vartotojai lygiai taip pat nuotoliniu būdu gali komentuoti, diskutuoti ir dalintis savo įžvalgomis. Viskas tapo kur kas paprasčiau ir operatyviau nei kada nors iki šiol. Taipogi, nereikia pamiršti, kad keičiasi ir pačių krepšininkų žaidimo stilius – didžioji dalis jų ištisą sezoną žaidžia kituose klubuose, todėl krepšinio komandą sudarantiems krepšininkams pasiruošimo procesas tampa visiškai kitoks nei tuo tarpu prieš penkiolika ar dvidešimt metų.