Įvairūs

Papildomas Covid-19 skambučių centras: jungiasi nauji rėmėjai, skaičiuoja pirmuosius rezultatus

Praėjus dviem savaitėms nuo papildomo Covid-19 skambučių centro darbo pradžios, prie šalies verslų įkurtos socialinės iniciatyvos „Įveiksime kartu“ jungiasi ne tik nauji darbuotojai, bet ir rėmėjai. Šiuo metu suburta jau 40-ies darbuotojų komanda, kurios veiklą su esamu rėmimu pavyks pratęsti mažiausiai iki Kalėdų. Fiksuojant naujų užsikrėtimų skaičiaus rekordus, skambučių centro komanda padeda Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) atsekti užsikrėtusiųjų kontaktus ir informuoti apie saviizoliacijos būtinybę.

Lapkričio 11 d. skambučių centre darbą pradėjo pirmoji dešimties žmonių komanda. Šiuo metu skambučių centre dirba 40 darbuotojų, tačiau yra galimybė šiuos pajėgumus ir toliau didinti – verslo turimi resursai ir papildoma parama leistų nedelsiant prijungti dar 15 papildomų darbuotojų. Papildomo skambučių centro organizatoriai per visą šį laiką sulaukė beveik 400 paraiškų iš žmonių, norinčių prisidėti prie pagalbą NVSC teikiančios komandos.

NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės teigimu, papildomi ištekliai ir darbuotojai padės efektyviau kontroliuoti viruso plitimą ir stabilizuoti epidemiologinę situaciją šalyje.

„Toks verslo ir pilietinės visuomenės susitelkimas šioje neraminančioje situacijoje – itin svarbus. Iniciatyva „Įveiksime kartu“ leidžia NVSC ir kitoms su virusu kovojančioms institucijoms tinkamai paskirstyti išteklius. Reikia pabrėžti ir tai, kad viskas nuo darbo vietų įrengimo ir saugos iki epidemiologinio tyrimo daroma profesionaliai ir pagal visus reikalavimus, esame be galo dėkingi“, – teigia R. Lingienė.

Didžioji dalis prie papildomo skambučių centro darbuotojų – dėl karantino darbą praradę ar pravaikštose esantys darbuotojai, yra ir gidų, viešbučio vadovų. Iniciatyvos darbuotojai teigia, kad didžiausia motyvacija imtis šios veiklos – noras padėti Lietuvos žmonėms ir įveikti virusą.

Iniciatyvos rėmėjus subūrusios rinkodaros agentūros „MP agency“ strategijos vadovas Laimonas Baliukonis sako, jog kritiniu laikotarpiu svarbus ne tik valstybės institucijų, bet ir pilietinės visuomenės bei verslo indėlis.

„Kiekvienas prie iniciatyvos prisijungęs darbuotojas – itin reikšmingas, juk vos vienas išaiškintas atvejis užkerta kelią tolimesniam viruso plitimui. Tai pati geriausia motyvacija epidemiologinį tyrimą vykdyti kokybiškai ir tai daryti kaip įmanoma produktyviau. Jau šiandien optimizavome dalį darbo procesų ir viršijome Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro apibrėžtus vieno žmogaus per dieną ištiriamų atvejų rodiklius. Jei prie iniciatyvos prisijungs dar daugiau socialiai atsakingų įmonių ir motyvuotų savanorių, šie duomenys gali būti dar geresni“, – sako jis.

Nors „Įveiksime kartu“ tikslas buvo įsteigti bent 50 papildomų darbo vietų epidemiologiniams tyrimams atlikti, šiandien prisijungiant vis naujiems rėmėjams svarstoma galimybė plėsti tiek komandą, tiek jos darbo terminą. Šiuo metu „Panorama Hotel“ ir „Karolinos viešbutyje“ gali veikti iki 100 darbo vietų, kuriose galima dirbti laikantis visų NVSC nurodymų. Darbuotojai išlaiko saugų atstumą, kiekvieną dieną tikrinama jų temperatūra, jie aprūpinami apsauginėmis priemonėmis, o darbo patalpos kiekvieną dieną kruopščiai dezinfekuojamos.

Iniciatyvos partneriai pasirūpino darbui skirta kompiuterine technika, telefonais, ausinėmis, interneto ryšiu, spausdinta medžiaga, kanceliarinėmis priemonėmis bei maitinimu. Tarp naujausių iniciatyvos rėmėjų – „Tele2“, įsipareigojusi išlaikyti 10 skambučių centro darbo vietų kol baigsis karantinas.

„Šiandien labai svarbu suremti pečius ir padėti Lietuvos žmonėms. Tai yra mūsų, verslo lyderių, pareiga ir atsakomybė. Todėl kviečiame ir kitus verslus prisijungti bei kartu įveikti pandemiją greičiau“, – ragina „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

Prie iniciatyvos prisijungęs „BTA draudimas“ įsipareigojo bent mėnesį išlaikyti devynias skambučių centro darbo vietas ir neatmeta galimybės savo paramą pratęsti.

„Draudimo kompanijos kiekvieną dieną atlygina nuostolius dėl įvykusių nelaimingų atsitikimų, o šiuo atveju matome galimybę būti žingsniu priekyje ir užkirsti nelaimei kelią. Džiaugiamės, kad prie iniciatyvos prisijungia vis daugiau partnerių, ir dėkojame organizatoriams už pastangas suvaldyti krizę“, – sako AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialo Lietuvoje direktorius Tadeuš Podvorski.

Tarp naujų finansinių rėmėjų – Lietuvos pramonininkų konfederacija, „Lifosa“, „Aurika“ ir „Aconitum“, o Kulinarijos studija ir „Amber Food“ rūpinsis iniciatyvos darbuotojų maitinimu. Pirmoji prie iniciatyvos rėmėjų prisijungė „Kalnapilio-Tauro grupė“, kurios vadovas Marijus Valdas Kirstukas įsitikinęs – tai galimybė sutelkti verslo jėgas dėl bendros gerovės.

„Papildomi pajėgumai Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui šiandien yra gyvybiškai svarbūs, todėl iniciatyvos idėjai pritarėme vos sulaukę pasiūlymo. Taip socialiai atsakingas verslas gali padėti šaliai, jos gyventojams ir ekonomikai. Pandemija palietė ir verslo bendruomenę, tačiau iniciatyvos „Įveiksime kartu“ pavyzdys patvirtina – bendradarbiaudami galime pasiekti itin reikšmingų rezultatų“, – įsitikinęs M. V. Kirstukas.

Iš viso iniciatyvą „Įveiksime kartu“ šiandien remia 20 partnerių. Be anksčiau minėtųjų, prie skambučių centro išlaikymo taip pat prisideda farmacinių tyrimų bendrovė „Berlin Chemie Menarini Baltic” bei rinkodaros agentūra „MP agency“ – skiria lėšas laikinojo skambučių centro darbuotojų samdymui. Patalpas skambučių centrui suteikė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, viešbučiai „Panorama Hotel“ ir „Karolinos viešbutis“. Bendrovės „Insoft“, „Atėja“, „NRD Companies“ ir „Also“ teikia darbui reikalingą kompiuterinę įrangą, o interneto sprendimų įmonė „IT solutions“ rūpinasi projekto internetiniu puslapiu bei jo palaikymu. Darbo patalpų dezinfekavimu rūpinasi „Roche Lietuva“.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Mockutė, UAB „INK agency“