Statyba

Pamatų įrengimas Vilniuje

Pamatų įrengimas yra pirmasis individualaus namo statybos etapų, kuris susideda iš keletos pagrindinių atliekamų statybos etapų. Įprastai pamatų įrengimas bendroje namo statybos kainoje sudaro 5-10proc., tačiau šiams etapui nerekomenduojama taupyti laiko, medžiagų ir pastangų. Tinkamai įrengti pamatai užtikrins pastato ilgaamžiškumą, tinkamą kitų statybų darbų atlikimą.

Šiuo metu dažniausiai įrengiami pamatai Lietuvoje yra gręžtiniai arba poliniai pamatai, kurie pasižymi ypač geru kainos ir kokybės santykiu. Šiems pamatams įrengti reikia kur kas mažiau medžiagų, sutaupoma iki 40 procentų betono ir armatūros, atliekami daug mažesni grunto kasimo, stumdymo ir lyginimo darbai, sutrumpėja ne tik pamatų įrengimo laikas, tačiau ir bendra pamatų kaina. Poliniai pamatai ir gręžtiniai pamatai į Lietuvą atkeliavo sąlyginai nesenai, dažniau pradėti taikyti paskutinį dešimtmetį, o iki šiol buvę įprasti juostiniai pamatai renkamiesi itin retai.

Sėkmingas pamatų įrengimas atliekamas pasitelkus tinkamą statybų technologiją, laikantis projekte nurodytų reikalavimų, išmatavimų, medžiagų. Tik tikslios medžiagos ir gamykloje pagamintas betonas užtikrins projektuoto ir pastatyto pamato darbą. Šie statybos darbai turėtų būti atliekami itin preciziškai, jei yra galimybė – reikėtų juos patikėti savo srities specialistams. Dažniausiai individualaus namo pamatai įrengiami per kiek daugiau nei savaitę nuo darbų pradžios. Iki darbų statybos aikštelėje turi būti atlikti visi geodeziniai ir geologiniai tyrinėjimai, kurių pagrindu yra atliekami projektuojamo pamato skaičiavimai. Pamatų įrengimas galimas tik turint patvirtintą konstruktoriaus pastato projektą su pamatine dalimi.

Savo ruožtu klietams siūlome puikiai susidirbusią pamatų betonavimo, liejimo komandą, kuri kartu dirba jau daugiau kaip dešimt metų. Turėdami nuosavą statybinę techniką ir klojinius, galima neskubėdami ir neskubinami nuomos terminų tinkamai įrengti pamatus pagal visus galiojančius reikalavimus ir technologiją. Pamatų komandai vadovauja statybos inžinerijos studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete baigęs asmuo. Pamatus įrengiame visame Vilniaus krašte ne tik individualiems namams, tačiau ir kitų paskirčių statiniams.