Pirkiniai

Pagrindiniai seifų užraktų tipai

seifaiIeškodami visus mūsų lūkesčius atitinkančio seifo, renkamės iš itin didelės gaminių pasiūlos. Šiandien galima įsigyti pačių įvairiausių išmatavimų bei skirtingo dizaino seifų. Be to, skiriasi ir jų paskirtis, pvz., seifas ginklams yra gana storų sienelių, o seifas pinigams yra nedidelis ir lengvai paslepiamas sienoje ar grindyse.

Seifai gali būti skirstomi ir pagal užraktų sistemas. Dažniausias gyventojų pasirinkimas – raktu rakinami seifai. Tokie gaminiai yra gana nebrangūs ir itin paprastai naudojami, tačiau šis užraktas nėra patikimas, kadangi vagys gali lengvai išlaužti spyną. Paprastai tokie seifai yra skirti ginklams laikyti. Tiesa, specialistai tikina, kad seifas ginklams privalo turėti papildomą užrakinimo sistemą, kadangi tokių gaminių raktas itin lengvai kopijuojamas, jį galima pasidaryti beveik visose raktų dirbtuvėse.

Dar vienas pasirinkimas – mechaninė kodinė arba kombinacinė užrakinimo sistema. Tai itin sena seifo rakinimo sistema, reikalaujanti įvesti tam tikrą kombinaciją (paprastai – pasukti ant seifo esantį ratuką). Toks užraktas itin patogus, kadangi nereikia nešiotis rakto, o gaminio saugumo lygis gana aukštas. Jei seifo savininkas pageidauja, sena kombinacija gali būti lengvai pakeista nauja. Vis dėlto toks seifas yra gana sudėtingas atrakinti, jam reikalingas tikslumas, todėl itin dažnai žmonės nesugeba atrakinti seifo iš pirmo karto.

Elektroninė arba skaitmeninė užrakinimo sistema reikalauja įvesti numatytą skaitmeninį kodą, būtina seifo atidarymui ir uždarymui. Šis užraktas dažniausiai naudojamas nuosavų namų, viešbučių bei biurų seifuose. Minėtoji sistema vertinama dėl savo patogumo (nereikia nešiotis rakto) ir aukšto saugumo lygio, vis dėlto toks seifas yra gana brangus. Be to, kas kelerius metus reikės pakeisti seifo spynos baterijas.

Vis labiau populiarėja biometrinė, t. y. pirštų antspaudų, užrakinimo sistema. Tai itin pažangi sistema, nuskaitanti pirštų antspaudus. Jei klientas pageidauja, papildomai gali būti naudojamas ir įprastas raktas arba kodinis užraktas. Ši sistema itin patogi, kadangi nereikia prisiminti specialių kodų ar kombinacijų, nereikia su savimi nešiotis rakto, tačiau tokie seifai yra labai brangūs, todėl nenaudojami buitiniuose seifuose. Be to, dažniausiai iš pirmo karto jie neatsirakina, kadangi sistema nesugeba nuskaityti antspaudo. Dar viena bėda – šie užraktai reikalauja maitinimo baterijų, kurias reikės keisti kas kelerius metus.

Tiesa, užrakto pasirinkimas nėra viską lemiantis faktorius – net ir to pačio tipo spynos gali būti visiškai skirtingo saugumo lygio. Paprastai seifai yra klasifikuojami, atsižvelgiant į jų atsparumą ugniai, vandeniui, mechaniniam, cheminiam ar elektroniniam poveikiui, pjovimui, gręžimui ir t. t., todėl ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio gaminio, privalote atkreipti dėmesį į seifo sertifikatus. Jei seifas yra kokybiškas, jis turės savo sertifikatą ir bus priskirtas tam tikrai saugumo klasei. Dažniausiai numatytai saugumo klasei yra priskiriamas tiek pats seifas, tiek jo spyna, tačiau kai kurie gamintojai seifo užraktui suteikia atskirą sertifikatą.