Namams

Oro kondicionieriai ne vien patalpų vėsinimui

Daugiafunkciškumas, energijos vartojimo efektyvumas ir tuo pačiu dažnai išskirtinis stilius – ne vieninteliai kondicionieriaus privalumai. Šiuolaikinių oro kondicionierių bruožas yra universalumas. Pradėkime nuo to, kas yra modernus oro kondicionierius? Na, tai ne tik vėsinimo įrenginys, bet visų pirma daugiafunkcinis įrenginys, puikiai tinkantis ir šaltesniu metų laiku.

Iš pradžių dauguma oro kondicionierių buvo pagrįsti ta pačia technologija. Šiuo metu rinkoje yra daug modelių, kurie skiriasi forma, dydžiu, montavimo būdu ir technologija. Paprastai oro kondicionieriai klasifikuojami pagal šiuos kriterijus: pagal paskirtį ir taikymo sritį, konstrukcijos tipą ir montavimo būdą.

Šiuolaikinė oro kondicionavimo sistema yra įrenginiai, kurie sklandžiai keičia kompresoriaus greitį, tiksliai priderindami darbą prie patalpos sąlygų. Be to, šiuos įrenginius galima naudoti ir kaip šildytuvus. Žmonės dažnai juos naudoja šaltesniu laikotarpiu, kad papildytų savo šildymo sistemą. Kai kurie žmonės juos traktuoja kaip alternatyvų šilumos šaltinį. Jie puikiai atliks savo vaidmenį pereinamuoju laikotarpiu, kai pilno šildymo dar nereikia, tačiau oro pašildymas kambariuose keliais laipsniais gerokai pagerina komfortą gyventi, dirbti ir ilsėtis.

Drėgmės šalinimas ir oro valymas oro kondicionieriumi

Tai, kad oro kondicionieriaus skleidžiamas oras neigiamai veikia žmonių sveikatą, yra mitas. Iš tikrųjų oro kondicionavimas palaiko tinkamą patalpų drėgmę (40 – 60%) ir sumažina taršą. Sumažinus drėgmę, ribojamas pelėsių susidarymas. Kita vertus, papildomas filtravimas pašalina tokius teršalus kaip: dulkės, dulkių erkutės, cigarečių dūmai ir kiti alergenai.

Kondicionieriai yra lengvai valdomi ir saugūs, turi nuotolinio valdymo pultus ir automatinį darbo režimą, net ir staiga nutrūkus elektrai, išlaiko savo nustatymus ir užtikrina optimalias klimato sąlygas patalpoje. Moderniausi ir techniškai įmantriausi oro kondicionieriai jau leidžia pasinaudoti visais visaverčio oro kondicionavimo privalumais.