Įvairūs

Nuotolinėje konferencijoje specialistai aptars medikų migracijos politikos poreikio klausimą ir sveikatos sistemos problemas sukėlusias priežastis

KARTOJAMAS 2021 m. lapkričio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lapkričio 26 d., penktadienį, nuo 13 val. prasidės nuotolinė konferencija „Nacionalinės sveikatos sistemos žaizdos. Ar yra galimybė pasveikti?“, kurioje bus diskutuojama sveikatos specialistų emigracijos, pasiskirstymo šalyje netolygumų, darbo sąlygų gerinimo, rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo klausimais. Renginio dalyviai nagrinės sistemines problemas sukėlusias priežastis ir išgrynins reikalingų teisinių spendimų gaires.

Kaip pastebi renginio organizatoriai, nei trumpalaikiai, nei ilgalaikiai medikų rinkos poreikiai nėra analizuojami, numatomi ir valdomi. „Nevykdomas nuolatinis medicinos darbuotojų užimtumo ir regioninio paskirstymo monitoringas. Tai sukelia netolygų medikų pasiskirstymą stambiuose sveikatos paslaugas teikiančiuose centruose ir grėsmingą sveikatos paslaugų sektoriaus darbuotojų trūkumą regionuose. Darbo sąlygų gerinimo strategijai taip pat trūksta nuoseklumo. Bandymas trišale sutartimi įteisinti sisteminį medikų algų kėlimą sulaukia pasipriešinimo iš atsakingų institucijų. Valstybei reikalinga medikų emigracijos ir jos neigiamų pasekmių švelninimo nacionalinės politika, kuri turi aiškiai apibrėžti medikų rengimo bei tobulinimo ir užimtumo sistemą“, – pabrėžia Lietuvos medikų sąjūdžio tarybos pirmininkė Auristida Gerliakienė.

Konferencijoje taip pat bus aptartas medikų migracijos politikos poreikio klausimas: medikų emigracija didina jų stygių Lietuvoje, reikalauja papildomų išteklių trūkstamų medikų rengimui, lemia šios profesinės grupės darbuotojų senėjimą. Pabrėžiama, kad Lietuvai trūksta šios politikos, kuri leistų valdyti migracijos procesus, nepažeidžiant laisvo darbo jėgos judėjimo galimybių.

Renginio organizatoriai – Seimo Sveikatos reikalų komitetas ir Lietuvos medikų sąjūdis.

Konferencija „Nacionalinės sveikatos sistemos žaizdos. Ar yra galimybė pasveikti?“ bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Taip pat bus galima stebėti konferenciją paspaudus šią prisijungimo nuorodą.

Konferencijos programa.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija