Paslaugos,  Transportas

Nuo šiol automobilių utilizavimas – labai greitas ir paprastas procesas

Niekam nebereikalingi daiktai yra išmetami. Juk žmogui nebereikia nei seno, nei sulūžusio, nei nebeveikiančio daikto. Taip pat yra ir su transporto priemonėmis. Juk tas automobilis, kuris nebeteikia džiaugsmo, galbūt nebevažiuoja, labai paseno ir nebeatitinka Jūsų poreikių dažniausiai tik užima vietą. Ir ji labai tikėtina, kad yra Jūsų kieme. Juk automobilis nėra jau toks mažas daiktas, tad jeigu atlaisvinsite kiemą, labai greitai pastebėsite atsiradusią laisvą erdvę kieme. Be to nereikia pamiršti, kad automobilis, kuris yra senas ir nebevažiuoja gali Jums „užtraukti” nemažą baudą. Tad pasirūpinkite kieme esančiu metalo laužu laiku, kad nereikėtų paploninti piniginės. Būtent apie tai ir yra automobilių utilizavimas.

Žinoma, dar galima priminti svarbų faktą, jog seni ir nebevažiuojantys automobiliai ne tik užima vietą kieme, bet ir yra tikrų tikriausi aplinkos teršėjai. Tai niekam nėra naudinga. Taigi jeigu nuspręsite savo turimą metalinį, jau kuris laikas nebevažiuojantį kilnojantį, turtą utilizuoti, tai ne tik kad neteks mokėti baudos, bet dar gausite tam tikrą pinigų sumą, kurią sumoka įmonė, kurios pagrindinė veikla yra automobilių utilizavimas.

Jeigu artimiausiuose Jūsų planuose yra automobilių utilizavimas, tai turite žinoti, kad teks atlikti keturis veiksmus:

  1. Kreiptis į transporto priemones utilizuojančią įmonę.
  2. Deklaruoti nuosavybės pakeitimą.
  3. Automobilį utilizuoti.
  4. Automobilį išregistruoti.

Žingsniai vos keturis, o pokytis bus tikrai didžiulis. Be to primename, jog automobilio pirkėjas, kuris utilizavuoja Jūsų automobilį, per 5 d.d. turi kreiptis į VĮ Regitra, kad pateiktų automobilio sunaikinimo deklaraciją. Visa tai paprasčiausia yra atlikti internetu, nors ir galima atvykti į padalinį. Tokiu atveju atliekų tvarkytojui bus suteiktas unikalus transporto priemonės savininko deklaravimo kodas (SDK) bus panaikintas. Taigi kai tik šis kodas yra panaikintas, automobilis automatiškai yra išregistruojamas. Dar viena gera žinia yra ta, kad Jums tai nieko nekainuoja.

Kiekvienas vairuotojas arba automobilio savininkas turi žinoti, jog pagal teisės aktų reikalavimus, seni bei nenaudojami automobiliai Lietuvoje turi būtų saugiai ir nekenkiant aplinkai išardyti, o susidariusios atliekos perdirbamos, tuo tarpu tinkamos naudoti dalys naudojamos pakartotinai.