Įvairūs

Nemokumo administratorių rūmams vadovauja teisininkas Andrius Bielinis

Lietuvos Nemokumo administratorių rūmams (NAR) nuo birželio vadovauja teisininkas Andrius Bielinis, prieš tai dirbęs Medicinos ir SEB bankuose, vadovavęs Įmonių bankroto departamentui prie LR Ūkio ministerijos bei užėmęs Komercijos atašė pareigas Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose.

2019 metų pabaigoje įregistruoti nemokumo administratorių rūmai koordinuoja nemokumo administratorių veiklą ir rūpinasi nemokumo administravimo paslaugų kokybe. Baigiamoje formuoti NAR struktūroje taip pat veiks administratorių egzaminavimo sistema bei Garbės teismas.

„Atrodo, kad jau įpratome žodį „bankrotas“ keisti žodžiu „nemokumas“, suprasdami, kad tai nėra tapačios sąvokos. Pastaraisiais metais keitėsi ne tik šios veiklos įžodinimas, bet ir žaidimo taisyklės, todėl naujo pavyzdžio rūmų sukūrimas yra natūralus ir atsakingas darbas, kurį sėkmingai pradėjo mano pirmtakai. Šiandien iš esmės baigtas rūmų struktūros kūrimas, vasaros pabaigoje planuojame pradėti egzaminavimą, įsteigtas savivaldai svarbus Garbės teismas. Mano svarbiausias artimiausio laikotarpio tikslas – įgyvendinti patvirtintą NAR strategiją 2020-2022 metams“, – sakė A.Bielinis.

Strategijoje numatoma stiprinti nemokumo administratorių instituciją, tobulinti nemokumo procesų administravimą, dalyvauti kuriant ir tobulinant įstatymus, stiprinti profesinę administratorių savivaldą.

Nemokumo administratorių rūmai vienija 484 narius ir 256 asocijuotus narius. Tikraisiais nariais yra licencijuoti nemokumo administratoriai, o asocijuotaisiais gali tapti nemokumo paslaugas teikiančios įmonės.

Andrius Bielinis yra baigęs Vilniaus Universiteto Teisės fakultetą, ilgiausias jos karjeros tarpsnis praleistas SEB banke, kur jis įvairiose pareigose dirbo 15 metų. A. Bielinis 2002-2004  vadovavo Įmonių bankroto departamentui prie LR Ūkio ministerijos, 2004-2007 metais buvo Komercijos atašė Nyderlanduose. Nuo 2016 metų dirbo UAB Turto fondas.

Daugiau informacijos:

Vaidotas Vyšniauskas

„Publicum FComm“

Tel.: +37061273474

El. paštas: v.vysniauskas@publicum.lt

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”