Įvairūs

Seimo LSDD frakcijos pranešimas: „Jei partijos pritartų, Išeivijos vienmandatėje apygardoje balsuoti internetu būtų galima jau rudenį“

2020 m. birželio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija Seime, įregistravusi pasiūlymą įteisinti internetinį balsavimą rinkimuose kaip papildomą būdą juose išreikšti nuomonę, kreipiasi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir politines partijas Seime, kad dar šių metų rinkimuose į Seimą Išeivijos apygardoje būtų sudaryta galimybė balsuoti internetu. Vienas idėjos iniciatorių – Seimo Pirmininko pavaduotojas, „socialdarbiečių“ frakcijos narys Gediminas Kirkilas įsitikinęs, kad ir techniškai, ir finansiškai šį klausimą įmanoma išspręsti laiku.

„Po pasaulį išsibarstę lietuviai šia galimybe tikrai pasinaudotų ir džiaugtųsi, kad pagaliau atsižvelgiama ir į jų pageidavimus, o Lietuvai tai būtų puiki proga išbandyti, kaip veiktų sistema ir įsitikinti, kad toks būdas saugus ir skatinantis rinkėjų aktyvumą“, – sako LSDD frakcijos narys, „socialdarbiečių“ partijos pirmininkas.

„Mus nustebino dalies politinių partijų, kurios save vadina moderniomis, požiūris į mūsų pasiūlytą papildomą galimybę balsuoti rinkimuose – internetinį balsavimą. Mes nesakėme, kad reikia keisti sistemą, mes pasiūlyme internetinį balsavimą kaip papildomą galimybę, tad nesuprantu, kokius argumentus „prieš“ gali turėti konservatoriai, ko jie bijo. Estija tokiu būdu balsuoja jau 15 metų. Vis dairomės į pažangias šalis, bet kai ateina laikas parodyti savo pažangą, dedam į krūmus“, – stebisi G. Kirkilas.

Neseniai apie šį „socialdarbiečių“ pasiūlymą kalbėję mokslininkai, politologai išreiškė nuomonę, kad pirmiausia internetinį balsavimą reikėtų išbandyti žemesnio lygio rinkimuose. Kodėl gi naujo būdo neišbandžius vienoje konkrečioje apygardoje, kurioje tas internetinis balsavimas paskatintų balsuojančiųjų aktyvumą.

„Pasaulio lietuvių bendruomenė tikisi proveržio, iš esmės tokiu proveržiu galėtume laikyti ir jiems suteiktą galimybę balsuoti internetu. Tad parodykime, kad iš tiesų norime diegti naujoves, o ne tik kalbėti apie jas. Juk ir dabar užsienyje organizuojant rinkimus paštu valstybė išleidžia nemažai lėšų, tad jas galima skirti naujos sistemos parengimui. Mes, „socialdarbiečiai“, kreipiamės į visas politines partijas, žinoma, į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kad tokiai idėjai būtų pritarta ir suskubtume pasiruošti ją įgyvendinti rudenį vienmandatėje apygardoje, kuriai priklauso mūsų emigrantai“, – sako LSDD frakcijos narys G. Kirkilas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija