Įvairūs

Seimo narės Paulės Kuzmickienės pranešimas: parlamentarė siūlo greitosios pagalbos stotyse kurti etatus psichologams

2020 m. birželio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, siūlydama apsvarstyti galimybę greitosios pagalbos stotyse teikti ne tik medicininę, bet ir psichologinę pagalbą.

„Psichologinės pagalbos poreikis neatsirado tik atėjus COVID-19 pandemijai – jis buvo visada. Policija, greitosios pagalbos medikai, ugniagesiai ir kitos pagalbą teikiančios tarnybos kasdien susiduria su žmonių tragedijų nulemtomis psichologinėmis problemomis. Dažnai nutinka taip, kad žmonėms arba jų artimiesiems, susidūrusiems su avarijomis, smurtu, ūmiais susirgimais, savižudybėmis, skendimu ar kitomis nelaimėmis, reikalinga ne tik fizinė, bet ir psichologinė pagalba“, – teigia P. Kuzmickienė.

Parlamentarė sako, kad kreipėsi į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos vadovybes, Policijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos, siekdama išsiaiškinti visuomenės psichologinės pagalbos poreikį, su kuriuo jie susiduria darbe. „Policija, greitosios pagalbos stotys informavo, kad organizuoja įvairius mokymus savo darbuotojams, kuriais stengiamasi suteikti papildomų žinių į iškvietimus reaguojantiems asmenims, kad šie galėtų bent minimaliai įvertinti situaciją iš psichologinės pusės. Tokie mokymai yra būtini, kad personalas žinotų, kada ir kokios papildomos psichologinės pagalbos reikia nukentėjusiems arba jų artimiesiems. Tačiau tai neatstoja profesionalios psichologinės pagalbos“, – komentavo Seimo narė.

„Prašau ministrų apsvarstyti galimybę greitosios pagalbos stotyse teikti ne tik reikalingą medicininę, bet ir psichologinę pagalbą. Psichologai dirbdami greitosios pagalbos stotyse galėtų ne tik teikti pagalbą telefonu, bet prireikus kartu su medikais vykti ir į įvykio vietą. Dažnu atveju tokia pagalba įvykio vietoje reikalinga ne tik nukentėjusiam, bet ir artimiesiems, nes būtent jiems, įvykus nelaimingiems atsitikimams – avarijai, savižudybei, skendimui, sunkiai traumai ar staigiai mirčiai, tenka didžiulė emocinė našta ir yra labiausiai reikalinga profesionali psichologo pagalba“, – kreipimąsi komentavo Seimo narė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija