Krepsinis NBA
Sportas

NBA – aukščiausio lygio krepšinis

Turbūt kiekvienas puikiai žino, kad NBA yra profesionali Šiaurės Amerikos krepšinio lyga. Pastaroji buvo įkurta dar 1946 m. Šioje krepšinio lygoje žaidžia JAV ir Kanados krepšinio klubai. Tai yra pati populiariausia ir žinomiausia krepšinio lyga visame pasaulyje, todėl nenuostabu, kad NBA krepšinio rungtynių metu ypatingai suaktyvėja sporto statymai ir rungtynių bilietų pardavimai. Taigi, kalbant apie NBA lygą, neabejotinai įdomu ir verta pateikti keletą galbūt daugeliui iš jūsų dar negirdėtų faktų.

  • Per visą NBA istoriją krepšinio rungtynės Kalėdų išvakarėse vyko tik du kartus. Tai įvyko 1960 m. ir 1967 m. Abi rungtynės buvo transliuojamos nacionaliniu mastu. Vienose žaidė „Celtics“ prieš „Hawks“, o kitose rungtynėse tarpusavyje kovėsi „Warriors“ ir „Sonics“ NBA krepšinio komandos.
  • Kai CBS gavo teisę transliuoti NBA varžybas 1973 m., jie ilgą laiką nežinojo, kas bus šių rungtynių pranešėju. Taigi, likus vos vienai savaitei iki sezono pradžios jie nusprendė, kad tai bus futbolo komentatorius Pat Summerall.
  • Tik vienas NBA sezonas per visus septynis šios krepšinio lygos egzistavimo dešimtmečius neprasidėjo prieš Naujuosius metus. Ir tai nutiko 1999 m., kai sezono pradžia buvo atidėta dėl darbuotojų streiko. Galiausiai sezonas prasidėjo tik vasario 5 d.
  • 1969 m. kovo 19 d. NBA naujokų biržoje buvo mesta moneta bandant nuspręsti, kuri komanda rinksis pirmoji. „Pheonix Suns“ pasirinko skaičių, tačiau iškrito herbas, o tai reiškė, kad Kareem Abdul-Jabbar, kuris tuo metu buvo žinomas kaip Lew Alcindor, savo NBA karjerą pradės „Milwaukee Bucks“ komandoje.
  • Visose 10 NBA finalinių rungtynių, žaistų XX a. devintajame dešimtmetyje, dalyvavo arba Los Andželo „Lakers“, arba Bostono „Celtics“. Tris kartus – 1984 m., 1985 m. ir 1987 m. – abi šios komandos finalinėse rungtynėse susidūrė akis į akį, „Lakers“ komandai laimint du kartus iš trijų.

Žinoma, apie NBA lygą įdomių faktų galima pateikti dar daugybę – tai yra labai seną istoriją turinti lyga, kurioje kasmet žaidžia patys pajėgiausi pasaulio krepšininkai.