veido kaukes
Grožis

Naminės ar pirktos veido kaukės

Kosmetika, o ypač veido kaukės, yra viena iš labiausiai mitais ir stereotipais apipintų sričių. Naminių kaukių šalininkės visa gerkle rėkia, kad odai reikia to ką galime paragauti, o keliaujančios į parduotuvę atkerta, kad nuo maisto produktų dažniau susidarys alergija, nei bus pasiektas rezultatas. Tad atsakykime į visus už ir prieš.

Ekologija

Ekologija ir prigimtinis noras degustuoti yra bene pagrindinis natūralisčių argumentų. Tačiau ar tikrai namines veido kaukes misriai odai, riebiai ar sausai odai yra jau tokios ekologiškos? Juk namuose veido kaukes gaminamos iš tų pačių parduotuvėse įsigytų produktų, kurių sudėtis ir ekologija dažnai yra abejotina.

Kita vertus, labai svarbu kiek veido kaukes kainuoja. Juk visiškai nežiūrėti į sudėtį ir pirkti kosmetiką su hormonais tikrai nevalia. Bet ir ant ekologijos svarstyklių veido kaukes su avokadu ir pirktos parduotuvėje veido kaukes riebiai odai nėra kurių nors persvaroje.

Kaina

Šioje diskusijoje taip dažnai operuojama kainos klausimu, kad nieko kito nelieka kaip tik kaskart įsivaizduoti buhalterę vedančią skaičius į exel’į. Tikrai taip – parduotuvėje veido kaukes kainuoja. Kiek kainuoja, jau kitas klausimas? Tačiau naminės veido kaukes irgi nenukrenta iš dangaus. Juk medus, agurkas, avokadas ar dar dešimtys sudėtinių komponentų sudaro nemažą sumą. Tad kas pigiau?

Poveikis

Kalbėkime tiesiai ir šviesiai. Nereikia apsimesti, kad veido kaukes nuo inkstiru, veido kaukes nuo rauksliu, veido kaukes nuo spuogu ar veido kaukes sausai odai gamintos namuose ir pirktos parduotuvėje jau taip dažnai (ne)turėjo efekto (ar atvirkščiai, turėjo stulbinamą efektą panaudojus jau pirmą kartą), kad būtų galima daryti kategoriškas išvadas.

Taigi, poveikis dažnai priklauso ne tik nuo kaukės kokybės, bet ir to ar tinka būtent Jūsų odai, ar reguliariai yra naudojamos? Tarkim, aš nesu alergiška medui ir neretai pasimėgauju arbata su medumi, bet veido kaukes su medumi dirgina mano odą. Tiesiog išoriniam vartojimui aš negaliu naudoti medaus. Ar dėl šios priežastys kalti kosmetikos gamintojai, ar aš, ar parduotuvės?