Įvairūs

Mylimiausi lietuviški pomidorai jau pakeliui į parduotuves

Šviežias derlius visada yra laukiamas, nes žymi šylančius orus, ilgėjančias dienas ir daugiau įvairių skonių lėkštėje. Pirmieji šiemet trumpavaisiai lietuviški, mėgstami dėl savo traškumo, pasirodė dar vasario mėnesį, o šiuo metu pakeliui į „Maximos“ parduotuves ir pirmasis lietuviškų pomidorų derlius.

„Jau kovą mūsų parduotuvių daržovių skyriuose pirkėjai galėjo rasti Lietuvoje užaugintų smulkiavaisių pomidorų. Vis tik labiausiai laukiami yra jų didesni giminaičiai ir esame dėkingi savo partneriams, kad šiemet prieš Velykas šių pomidorų pirkėjai galės įsigyti. Tiesa, kiekiai dar nedideli, bet kiekvieną dieną jų bus vis daugiau“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Augintojai džiaugiasi, kad šiemet Velykos – vėlyvos, pavasario viduryje. Taigi šiemet Velykų stalas bus gausus lietuviškomis daržovėmis. Be to, pirmųjų pomidorų kaina, kurie pasirodys velykiniu periodu, bus panaši kaip ir pernai.

„Įtempta žiema, karantinas bei pakilusios kainos beveik mėnesiu pavėlino ankstyvąjį derlių, tačiau pavasarį pagausėjus natūraliai saulei, jau intensyviai skiname pomidorus Velykoms. Šiemet ir vėl galėsime pasiūlyti absoliučiai visas auginamas rūšis, o jų net 15. Tarp jų ne tik juodieji, avietiniai, ar slyviniai, tačiau ir patys skaniausi, aukščiausią balą „Brix“ skalėje užimantys – geltonieji pomidoriukai vaikams arba itin saldūs raudonieji kekiniai pomidorai“, – vardija Mindaugas Pupienis, „Kietaviškių gausa“ vadovas.

Šiuolaikines technologijas savo ūkiuose įdiegę Lietuvos ūkininkai užtikrina, kad lietuviškame prekybos tinkle gėrybių netrūktų ištisus metus. Į „Maximos“ parduotuves ištisus metus keliauja mūsų šalyje auginami krapai, mėtos, petražolės, svogūnų laiškai, kalendros, rozmarinai, bazilikai, čiobreliai ir kiti žalumynai, taip pat – ilgavaisiai lietuviški agurkai.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Mylimiausi lietuviški pomidorai jau pakeliui į parduotuves