Grožis,  Mada

Mineralinės kosmetikos sudedamosios dalys

Pigi kosmetikaSunku būtų rasti merginą ar moterį, kuri nenaudotų jokių kosmetikos produktų. Vis dėlto, nors tinkamai parinkta kosmetika išties padeda atrodyti gražiau ir labiau savimi pasitikėti, reikia pabrėžti, jog tuo atveju, jei įvairūs kosmetiniai gaminiai yra naudojami kasdien, būtina pasidomėti, iš kokių medžiagų jie yra pagaminti. Savaime suprantama, būtų sunku išvardinti visas kosmetikos produktų gamyboje naudojamas medžiagas, tačiau galima apibrėžti, iš ko yra gaminami vienos ar kitos kosmetikos rūšies produktai. Šiuo atveju panagrinėsime, kokios medžiagos yra naudojamos gaminant mineralinę kosmetiką.

Dažniausiai mineralinė kosmetika yra neįsivaizduojama be cinko dioksido. Tai viena pagrindinių medžiagų. Bene svarbiausia šios medžiagos paskirtis yra paslėpti veido raudonį, apsaugoti odą nuo saulės spindulių bei nuraminti sudirgintą odą. Dėl visų šių priežasčių cinko dioksidas yra naudojamas gaminant pudras bei makiažo pagrindus. Mineralinė kosmetika, šiuo atveju pudra bei makiažo pagrindai, kurių sudėtyje yra šios medžiagos, veidui suteikia lygumo, vienodumo, paslepia odos trūkumus.

Žėrutis – tai dar viena medžiaga, be kurios neįsivaizduojama mineralinė kosmetika. Pagrindinė šios medžiagos paskirtis yra suteikti švytėjimo, todėl dažniausiai žėrutis yra naudojamas gaminant pudrą, lūpų blizgesį ar nagų lakus. Žėrutis puikiai atsispindi šviesą ir nesukelia alergijos, todėl kosmetikos gaminius, savo sudėtyje turinčius žėručio, gali naudoti ir tos merginos bei moterys, kuriuos turi alergišką odą.

Dar vienas medžiaga, kuri yra naudojama gaminant mineralinę kosmetiką, yra baltmolis. Ši medžiaga dar vadinama Kinijos moliu, o svarbiausia jos funkcija – suteikti veidui matinį švytėjimą. Kaip ir cinko dioksidas bei žėrutis, baltmolis yra naudojamas gaminant mineralines pudras bei makiažo pagrindus.

Dar vienas komponentas, kuriuo gali pasigirti mineralinė kosmetika, yra šilkas. Reikia pabrėžti, jog tai yra viena prabangiausių mineralinės kosmetikos gamyboje naudojamų medžiagų. Paprastai šilkas yra naudojamas kaip natūrali drėkinanti medžiaga ir naudojamas gaminant kosmetinius drėkiklius, kremus, losjonus.

Nors daugumai gali pasirodyti, kad ryžių milteliai bei kosmetika neturi nieko bendra, pasirodo, jog tai nėra tiesa. Anot ekspertų, ryžių milteliai yra pakankamai dažnai mineralinės kosmetikos gamyboje naudojama medžiaga.