Pirkiniai,  Verslas

Menas – naujas pajamų šaltinis

menasMenas – vieniems tai pragyvenimo šaltinis, kitiems tai hobis, o tretiems tai tiesiog verslas. Nemažai menininkų savo darbo vaisius eksponuoja įvairiose parodose ar surengtose privačiose meno galerijose, todėl kažką įsigyti sau – tikrai lengva. Kalbant meno atstovus, galėtume suskirstyti juos į atskiras kategorijas, nes ne visų žinomų autorių uždirbta suma yra vienoda, tuo labiau meno kūriniai gali būti vis iš kitos srities, kuri neturi nieko bendro su kitomis.

Meno kūriniai dažnai sulaukia naujų entuziastingų žmonių dėmesio, kurie siekia iš autorių darbų uždirbti sau nemenkus pinigus. Meną apibūdinant kaip verslo nišą, galime išskirti į kelis svarbius aspektus.

Darbai yra kuriami su siekiu vėliau juos parduoti. Tai reiškia, jog kiekvienas darbų autorius siekia, jog jo kūrinys būtų parduodamas kuo brangiau, todėl tai galima tiesiog įvardinti kaip eilinę savo paties susikurtą darbo vietą. Aiškiau tariant, pavyzdžiui, paveikslai nuo seno priviliodavo įvairiausio plauko žmonių dėmesį, todėl nenuostabu, jog ši meno sritis tapo itin pelninga, jog ją nuolatos pildo nauji autoriai. Kalbant apie tapybą, būtina išskirti šią kategoriją, nes ši veikla gali būti vykdoma skirtingai, pavyzdžiui, užsakomieji paveikslai visada domino norinčius turėti kažką išskirtinio namuose, todėl neretai tapytojai yra ir elementariausi paslaugų teikėjai, kurie gali ne tik nutapyti žmogaus portretą, bet ir nupiešti paveikslą, kuris derės prie jūsų namų interjero. Kitas atvejis yra tas, jog darbai yra piešiami su siekiu juos eksponuoti meno galerijos, o tokiu būdu jų kaina ūgteli gerokai, o tai leidžia darbų autoriui gauti kur kas didesnes sumas nei tikėjosi prieš tai. Susilaukus teigiamų atsiliepimų apie surengtą autoriaus darbų parodą, išauga ir jo paklausa – tokiu atveju individualių užsakymų padaugėja, o pats menininkas gali ir kelti savo darbo įkainius.

Jeigu jau prakalbome apie paveikslus, tai būtina žinoti, jog iš to pelnosi ir tam tikri pirkėjai, kuriuos galėtume pavadinti verslininkais. Jų bruožas yra tas, jog jie stengiasi įsigyti autorių darbų už kuo mažesnę kainą ir kaupti tam tikrą kiekį meno kūrinių, kurie vėliau yra parduodami brangiau. Galvojate kaip taip galima pasipelnyti? Paveikslų pirkimas ir pardavimas yra elementarus procesas – pirkėjas turi numatyti, jog tapytojas ar kitos srities menininkas vėliau taps įžymus, todėl tarkime šiandien nusipirkus vieną paveikslą, o po metų tas autorius tampa garsiu visame pasaulyje, tai faktas, jog jūsų pirkinio vertė išaugs daugybę kartų.

Menas gali būti pajamų šaltiniu ne tik kuriantiems kažką išskirtinio, bet ir perkantiems autorių darbus žmonėms.