Sveikata

Masažinis baseinas ar masažinė vonia namuose?

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad masažinis baseinas yra tas pats, kas masažinė vonia. Iš principo tai yra labai panašu, nes abu veikia vandens ir oro srovių pagalba, tačiau nėra tas pats.

Pagrindinis skirtumas yra toks, kad kiekvieną kartą pasinaudojus masažiniu baseinu nereikia išleisti iš jo vandens. Masažiniam baseinui yra būtini filtrai, kurie valo vandenį, tai leidžia jį keisti kartą per keletą mėnesių. Be to, baseine naudojama žymiai galingesnė masažo sistema, todėl ir masažo efektyvumas baseine yra didesnis nei vonioje.

Priklausomai nuo poreikių, SPA baseinas gali būti įvairaus tipo ir dydžio. Privačiam naudojimui namuose reikėtų rinktis tokio dydžio masažinį baseiną, kuris patenkintų šeimos narių skaičiaus poreikius. Tokie SPA baseinai, priešingai nei masažinė vonia, gali būti keturviečiai, šešiaviečiai ir dar didesni, juose integruojant pageidaujamą skaičių purkštukų ir jų išdėstymą. O šių baseinų skirtumas nuo įprastų yra tas, kad jame vandens temperatūra yra palaikoma aukštesnė – net iki +38 °C.

Masažiniame baseine naudojama speciali baseinų įranga bei baseinų chemija, užtikrina švarų ir nuolatos paruoštą naudojimui vandenį. Taigi, SPA baseinas namuose leidžia mėgautis vandens teikiamais malonumais kada tik sugalvojate. Priešingai nei į masažinę vonią, nereikia laukti, kol pribėgs vanduo, be to šiuo atveju dar ir ženkliai jo susitaupo. Masažinį baseiną galite įsirengti ne tik viduje, bet ir terasoje ar kieme prie pirties. Tokiu atveju juo naudotis galima ir žiemą, tereikia nustatyti atitinkamą vandens temperatūrą, priklausomai nuo aplinkos temperatūros.

Masažinis baseinas (džiakuzi), kaip ir tokio tipo vonia, yra skirtas atsipalaidavimui, sveikatos gerinimui. Yra įrodyta, kad vandens ir oro srovių masažas padeda atsikratyti nuovargio, mažina įtampą ir stresą. Todėl yra labai naudingas žmonėms, dirbantiems itin intensyvų ne tik fizinį, bet ir protinį darbą. Hidromasažas turi teigiamą poveikį kamuojamiems psichologinių problemų, net linkusiems į depresiją, taip pat gerina bendrą viso kūno odos būklę.