akinių rėmeliai
Sveikata

Akinių rėmeliai vaikams: ką rinktis ir ko vengti?

akinių rėmeliaiTechninio tobulėjimo metu didėja mūsų akims skirtas krūvis. Ekspertai primena, kad ypatingu jautrumu pasižymi vaikų akys, todėl turime elgtis itin atsakingai, ieškodami jiems tinkančių akinių. Labai svarbu, kad ne tik stiklai, bet ir akinių rėmeliai atitiktų fizinius mažųjų poreikius. Be to, negalima paneigti, kad šiandien minėtasis aksesuaras padeda kurti ir atitinkamą stilių bei įvaizdį, todėl leiskite vaikui pasimatuoti bent kelis jam patikusius modelius.

Ekspertai teigia, kad šiuo metu daugiau nei 50 proc. vaikų skundžiasi susilpnėjusiu regėjimu. Deja, minėtasis procentas kasmet auga. Vienas svarbiausių jūsų darbų – rūpintis prevencinėmis priemonėmis, t. y. neleisti vaikams daug laiko praleisti prie kompiuterio ar televizoriaus, daryti reguliarias pertraukas, daugiau laiko praleisti gryname ore ir t. t. Jei vaikui reikia korekcinių akinių, neatidėliokite šio pirkinio – nepamirškite, kad kuo skubiau bus parinkti kokybiški akiniai, tuo mažiau rūpesčių turėsite ateityje ir sustabdysite regėjimo progresą.

Renkantis akinius, svarbiausią įvertinti jų funkcionalumą ir tinkamumą, nepaneigiant dizaino svarbos. Nors akinių rėmeliai stebina savo pasiūla, esant rimtoms regėjimo problemoms ankstyvoje vaikystėje rekomenduojama rinktis apvalių formų rėmus, kurie užtikrina tinkamą matymo lauką tiek žiūrint pro rėmelių apačią, tiek pro jų viršų. Vaikui augant, galima rinktis ir siauresnius rėmelius. Beje, labai svarbu rinktis tvirtus ir ilgaamžius rėmus, kadangi vaikai gana greitai ir lengvai sulaužo silpnas konstrukcijas. Rėmeliai negali būti dideli (palenkus galvą, jie negali kristi nuo nosies), tačiau negali ir spausti ausų ar smilkinių. Jei vaikas yra linkęs į alergijas, venkite metalinių rėmelių.

Renkantis akinius, labai svarbu įvertinti ir lęšius. Negailėkite investicijų, skirtų kokybiškiems lęšiams. Rinkitės lengviausius ir įbrėžimams atsparius gaminius. Nepamirškite, kad vaikai yra judrūs, todėl būtinai pagalvokite apie akinius, kurie sumažins galimų traumų tikimybę – šiuo atveju kur kas saugesnis sprendimas – plastikiniai lęšiai. Galiausiai, būtina įvertinti ir jų storį. Kuo prastesnis regėjimas, tuo storesnio lęšio reikia. Tiesa, reikalui esant, juos galima suploninti, tačiau šis sprendimas pareikalaus papildomų investicijų.

Akinius pirkite tik specializuotame optikos salone, kuriame dirba kvalifikuoti specialistai – čia jūsų vaikui bus parinkti tinkamiausi akiniai, realizuojantys jūsų išsikeltus kriterijus. Be to, ilgametę darbo patirtį turintys specialistai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti racionaliausią sprendimą konkrečioje situacijoje. Kokybiškiems akiniams bus suteikta ilgametė garantija, be to, specialistai rekomenduos jūsų vaikui tinkančius akių lašus ir kitas regėjimą gerinančias priemones.