marmuras
Namams

Marmuras interjere: mitai ir realybė

Pirmasis mitas – natūralus akmuo tinka tik pastato eksterjerui, o ne interjerui. Antrasis mitas – jei natūralus akmuo yra naudojamas interjere, tai turi būti tik klasikinis stilius, nes akmuo ir modernas nesiderina. Trečiasis mitas – toks natūralus akmuo kaip marmurasmarmuras gali būti naudojamas tik prabangių apartamentų, vilų ar viešbučių interjere, bet ar tikrai?

Marmuras – ilgaamžis ir universalus pasirinkimas

Marmuras – bene populiariausias natūralus akmuo, naudojamas interjero apdailai, kuris buvo plačiai naudojamas dar antikos laikais. Šiandien marmuru dekoruojami laiptai, grindys, sienos, židiniai, įvairūs vonios kambario elementai ar virtuviniai stalviršiai. Marmuras gali būti poliruotas, natūraliai laužtas, poliruotas arba grubaus paviršiaus.

Populiariausi mitai

Mitas Nr. 1: marmuras – geriausias pasirinkimas virtuviniams stalviršiams. Tai ne visai tiesa. Marmurą neigiamai veikia maiste esančios rūgštys bei cheminiai valikliai, todėl nesaugomas jis gali prarasti savo estetinę išvaizdą. Be to, marmuras nėra toks tvirtas kaip granitas ir gali skilti. Kita vertus, jei virtuvėje norisi matyti marmurinius stalviršius, reiktų rinktis kokybiškai impregnuotą marmurą, tai jį apsaugos nuo aplinkos poveikio.

Mitas Nr. 2: turbūt plačiausiai paplitęs mitas teigia, kad marmuras tinka tik klasikinio, itin prabangaus ar net ekstravagantiško interjero namams.  Netiesa! Sumaniai suderinus marmuro plokštes su kitomis interjero medžiagomis, galima sukurti išties modernų ar net futuristinį interjerą. Marmuras puikiai tinka itališko stiliaus interjere arba preciziškai suplanuotame vokiško stiliaus namuose, kuriuose dominuoja griežtos formos, reikalaujančios kokybės ir solidumo. Prie marmuro idealiai tinka minimalistiniai odiniai baldai bei stiklas, o jei toks derinukas atrodo šiek tiek šaltas, visada galima rinktis medį, kuris „sušildo“ net ir patį šalčiausią interjerą.

Mitas Nr. 3: marmuras – šaltas akmuo. Netiesa! Marmuras turbūt vienas šilčiausių ir jaukiausių akmenų, kuriuos galima naudoti, norint sukurti šeimyninį interjerą. Be to, marmuras gali būti pačių įvairiausių spalvų: pradedant nuo švelniai rožinės, auksinės ir baigiant sodriai šokoladine ar juoda. Tad namų interjero galimybės yra praktiškai neribotos. Viskas priklauso nuo fantazijos, galimybių ir būsimų namų vizijos.