Įvairūs

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga teikiant Valstybės apdovanojimus

Gerbiami iškilmių dalyviai, mieli svečiai,

susitinkame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kad pagerbtume tuos, kurie savo pasiaukojamu darbu ir kūrybiniais ieškojimais nušviečia mūsų kasdienybę. Kurdami saugesnę, teisingesnę ir šviesesnę ateitį, jie stiprina Lietuvą ir nepaliaujamai kelia mus visus aukštyn.

Valstybės apdovanojimai, Vasario 16-osios proga teikiami nusipelniusiems Lietuvos žmonėms ir mūsų draugams iš užsienio, tampa ryškia žyme istorijos knygoje, kuri skatina mus džiaugtis Lietuvos valstybe ir didžiuotis jos pasiekimais.

Istorinė atmintis nepaprastai svarbi kiekvienai visuomenei. Tačiau labiausiai ją brangina tie, kurie, laiko tėkmėje patyrę skaudžių išmėginimų, priversti vis iš naujo ginti tiesą nuo klastočių.

Tik galėdami atsiremti į autentišką ankstesnių kartų patyrimą, geriau suprantame dabartį ir aiškiau matome, kas mūsų laukia ateityje. Štai kodėl su didžiausia pagarba žvelgiame į tuos, kurie rūpinasi ne tik mūsų, bet ir kaimyninių tautų istorine atmintimi, ir tvirtai remiame juos kovoje su istorijos klastojimu.

Tikiu, kad šiandien įteikiami Lietuvos valstybės apdovanojimai – tiek liksiantys mūsų šalyje, tiek ir iškeliausiantys už jos ribų – naujai įprasmins įvairias kultūrinio, ekonominio, diplomatinio, politinio bendradarbiavimo formas.

Įvertinimo šiandien sulauks būrys Lietuvos valstybės sienos gynėjų, teisingumo saugotojų, iškilių Lietuvos ir užsienio mokslininkų, diplomatų, kultūros ir švietimo veikėjų, aktyvių išeivijos atstovų, kaip ir daugelis kitų, vienaip ar kitaip nusipelniusių Lietuvai ar prisidėjusių garsinant Lietuvos vardą.

Visų Jūsų indėlis nepaprastai reikšmingas kuriant tokią Lietuvą, kuria visi galime didžiuotis. Savo pavyzdžiu Jūs liudijate, kokia svarbi yra laisvė mąstyti ir veikti. Iš Jūsų mes galime mokytis, kaip sklaidyti tiek praeitį gaubiančias, tiek ir dabarčiai grasinančias tamsumas.

Tegul nuoširdus mūsų dėkingumas įkvepia Jus naujiems darbams, ir tegul Jūsų skleidžiama šviesa nuolat gaubia Lietuvos valstybę ir jos žmones.

Ačiū Jums!

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija