„NuScale Power“ ir KGHM, pernai rugsėjį paskelbusios apie savo bendradarbiavimą, pasirašė reikšmingą susitarimą dėl inovatyvių mažų modulinių reaktorių (SMR) diegimo Lenkijoje.
Vašingtone JAV vyriausybės pareigūnai ir lenkų pareigūnai, įskaitant Lenkijos ministro pirmininko pavaduotoją Jaceką Sasiną, pirmadienį paskelbė, kad „NuScale Power“ ir Lenkijos „KGHM Polska Miedź SA” (KGHM) pasirašė susitarimą inicijuoti inovatyvios „NuScale“ mažo modulinio reaktoriaus (SMR) technologijos diegimą.
Galutinis susitarimas tarp „NuScale Power“, kurios SMR yra pirmasis ir vienintelis mažas modulinis reaktorius, gavęs JAV Branduolinės energetikos priežiūros komisijos standartinės konstrukcijos patvirtinimą, ir KGHM, Lenkijoje įsikūrusios vario ir sidabro gamybos lyderės bei stambios pramonės energijos vartotojos, įtvirtins KGHM. kaip švarios energijos diegimo lyderės, poziciją, pirmą kartą įdiegiant SMR technologiją Lenkijoje. Pagal šį susitarimą „NuScale“ bendradarbiaus su KGHM, kad palaikytų SMR technologijos diegimą, o drauge bendrovės imsis veiksmų, kad pirmoji „NuScale VOYGR™“ elektrinė Lenkijoje atsirastų jau 2029 metais; tai padėtų Lenkijai išvengti iki 8 mln. anglies dvideginio emisijų per metus. VOYGR elektrinės atsiradimas iki 2029 metų. yra tiesiogiai susijęs su „KGHM Polska Miedź” klimato politika ir nauja bendrovės strategine kryptimi – energetika.
Pirmoji sutartyje numatyta užduotis bus nustatyti ir įvertinti galimas projekto vietas, nustatyti projekto planavimo pagrindinius etapus ir parengti išlaidų sąmatas. Ši veikla remia KGHM, nes bendrovė „NuScale VOYGR” jėgaines vertina kaip anglies perdirbimo sprendimą esamoms elektrinėms, taip pat – šių jėgainių potencialą tiekti saugią, neteršiančią, patikimą energiją savo veiklai bei remti kitus Lenkijos pramonės energijos vartotojus.
KGHM ir „NuScale“ pradėjo bendradarbiauti 2021 metų rugsėjį, kai abi šalys pasirašė supratimo memorandumą (SM) dėl bendradarbiavimo kuriant, licencijuojant ir statant „NuScale VOYGR” elektrinę Lenkijoje. Šis naujas komercinis susitarimas žymi svarbų etapą „NuScale“ kelyje, siekiant komercializuoti ir skatinti švarią, patikimą ir prieinamą energiją Lenkijoje.
„Pasaulinėse lenktynėse dėl greito išmetamųjų teršalų mažinimo visame pasaulyje „NuScale“ technologija yra puikus sprendimas šiam tikslui pasiekti ir tuo pat metu atnešti ekonominę gerovę priimančiosioms šalims, – sakė Johnas Hopkinsas, „NuScale Power“ prezidentas ir vykdomasis direktorius. – „NuScale“ didžiuojasi galėdama bendradarbiauti su KGHM, patyrusia inovacijų lydere, ir mes džiaugiamės galėdami dirbti kartu, kad sukurtume kitą pažangios švarios energijos diegimo erą ir pasipriešintume klimato krizei.”
„Visuomet džiaugiamės, kai matome, kad Amerikos įmonės sustiprina mūsų šalies lyderystę energetikos srityje, tobulindamos mūsų naujoviškas technologijas pasauliniam pritaikymui“, – sakė Andrew Griffith, už branduolinio kuro ciklo ir tiekimo grandinės klausimus atsakingas JAV energetikos sekretorės pavaduotojas.
„KGHM didžiuojasi galėdama vadovauti visiškai anglies dvideginio neišskiriančio energetikos projekto inicijavimui, įgyvendindama savo įsipareigojimą vadovauti dekarbonizavimo pastangoms. SMR technologija padidins įmonės sąnaudų efektyvumą ir pakeis Lenkijos energetikos sektorių“, – sakė Marcin Chludziński, „KGHM Polska Miedź S.A.“ valdybos pirmininkas.
Apie susitarimą paskelbta po to, kai industrijos lyderiai, politikos formuotojai ir mokslininkai iš viso pasaulio aptarė sprendimus, kaip spręsti klimato krizę ir sumažinti anglies dvideginio išmetimą per Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikimą klimato kaitos klausimais COP26, kuris vyko lapkričio pradžioje. „NuScale VOYGR“ jėgainės gali sukurti iki 270 nuolatinių darbo vietų elektrinėse, 1 200 darbo vietų statybose ir 4 600 darbo vietų gamyboje kiekvienoje elektrinėje, be to, tai yra veiksminga ir svarbi priemonė siekiant klimato tikslų.
Stebėti pasirašymo ceremoniją. Nuoroda
2020 metų rugpjūtį „NuScale“ technologija pateko į istoriją kaip pirmasis ir vienintelis SMR, gavęs JAV Branduolinės energetikos priežiūros komisijos (NRC) standartinės konstrukcijos patvirtinimą – tai yra esminis žingsnis kuriant ir diegiant šią technologiją. Bendrovė vykdo aktyvią SMR technologijos komercializavimo programą, įskaitant tiekimo grandinės plėtrą, standartinį gamyklos projektavimą, gamyklos statybos veiklos planavimą ir paleidimo bei eksploatacijos pradžios planus.
Apie „NuScale Power“
„NuScale Power“ sukūrė naujos rūšies atominę elektrinę su moduliniu lengvojo vandens reaktoriumi elektros energijos gamybai, centralizuotam šildymui, gėlinimui, vandenilio gamybai ir kitiems su technologine šiluma susijusiems procesams. Jos inovatyvi mažo modulinio reaktoriaus (SMR) technologija gali būti keičiamo dydžio, kad atitiktų kliento poreikius. Bendrovė siūlo „VOYGR™-12“ jėgainę su 12 modulių „NuScale Power Module™“: šis modulis gali generuoti 77 MW elektros energijos ir yra sukurtas naudojant saugesnę, mažesnę ir keičiamo masto suslėgto vandens reaktoriaus technologijos versiją. „NuScale“ taip pat siūlo keturių modulių „VOYGR-4“ (308 MWe) ir šešių modulių „VOYGR-6“ (462 Mwe). Be to, bus prieinamos ir kitos konfigūracijos. Turėdama daugybę lanksčių galimybių, „NuScale“ yra pasirengusi patenkinti įvairius klientų energijos poreikius visame pasaulyje. Pagrindinis „NuScale“ investuotojas yra pasaulinė inžinerijos, viešųjų pirkimų ir statybos įmonė „Fluor Corporation“, turinti daugiau kaip 70 metų patirties komercinėje branduolinėje pramonėje.
„NuScale“ būstinė yra Portlande, Oregone, taip pat ji turi biurus Korvalise, Oregone; Rokvilyje, Merilande; Šarlotėje, Šiaurės Karolinoje; Ričlande, Vašingtone; ir Londone, JK. Sekite mus „Twitter“: @NuScale_Power, „Facebook“: NuScale Power, LLC, „LinkedIn“: NuScale-Power ir „Instagram“: nuscale_power. Apsilankykite„NuScale Power“ svetainėje.
Apie „KGHM Polska Miedź S.A.“
KGHM užsiima naudingųjų gamtos išteklių gavyba ir perdirbimu. Jos šerdyje yra didžiausias Europoje vario rūdos telkinys, esantis pietvakarių Lenkijoje. Tobulindami savo strategiją, sistemingai stipriname KGHM tarptautines pozicijas. Šiuo metu įmonė turi geografiškai diversifikuotą kasyklos projekto profilį. Ji veikia trijuose žemynuose – Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Pietų Amerikoje. KGHM valdomi vario rūdos ištekliai garantuoja bendrovei lyderės pozicijas kasybos pramonėje. Mūsų portfelyje yra metalų, tokių kaip molibdenas, paladis ir nikelis, todėl KGHM užima tvirtą poziciją tarp įvairių pasaulio kasybos įmonių. www.kghm.com
Originalią straipsnio versiją galima skaityti businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220214005233/en/